Kronplatz to atrakcyjny ośrodek narciarski, który przyciąga miłośników sportów zimowych i turystów ceniących urok górskiego krajobrazu, zarówno zimą, jak i latem. Kombinacja dobrej infrastruktury narciarskiej, różnorodnych tras, piękna przyrody i dostępu do obszaru Dolomiti Superski czyni Kronplatz atrakcyjnym miejscem dla miłośników sportów zimowych.

Gdzie leży Kronplatz?

Kronplatz, znane również jako Plan de Corones, leży w północnych Włoszech, w regionie Trentino-Adige/Südtirol. Dokładniej znajduje się w prowincji Bolzano (Bolzano-Bozen) w Dolomitach Północnych. Miejscowość ta jest położona między miastem Brunico (Bruneck) a Valdaora (Olang).

Kronplatz jest często uważany za jedno z najważniejszych centrów narciarskich w regionie i cieszy się dużą popularnością wśród miłośników sportów zimowych. Dzięki swojemu centralnemu położeniu w Dolomitach, ośrodek ten stanowi część obszaru narciarskiego Dolomiti Superski, który obejmuje wiele innych renomowanych miejscowości narciarskich w tym regionie.

Dlaczego narciarze wybierają Kronplatz?

Narciarze wybierają Kronplatz z kilku istotnych powodów:

 1. Różnorodność tras narciarskich: Kronplatz oferuje różnorodne trasy narciarskie o różnym stopniu trudności, co sprawia, że jest atrakcyjny zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Ośrodek ten posiada około 120 km doskonale przygotowanych tras.
 2. Nowoczesna infrastruktura: Kronplatz słynie z nowoczesnej infrastruktury narciarskiej, w tym szybkich kolei gondolowych i wyciągów narciarskich. To zapewnia efektywne poruszanie się po stokach i maksymalny komfort dla narciarzy.
 3. Połączenie z Dolomiti Superski: Kronplatz jest częścią obszaru narciarskiego Dolomiti Superski, jednego z największych obszarów narciarskich na świecie. To otwiera dostęp do setek kilometrów tras narciarskich w okolicznych regionach Dolomitów.
 4. Lokalizacja w Dolomitach: Położenie w samym sercu Dolomitów sprawia, że Kronplatz oferuje nie tylko świetne warunki narciarskie, ale także malownicze krajobrazy górskie, co przyciąga miłośników przyrody.
 5. Kronplatz 2000: Szczyt Kronplatz oferuje punkt widokowy z imponującym widokiem na otaczające góry Dolomitów. To miejsce, znane jako Kronplatz 2000, jest także punktem startowym dla wielu tras narciarskich.
 6. Inne atrakcje: Oprócz narciarstwa, Kronplatz oferuje także inne atrakcje, takie jak ścieżki biegowe, trasy narciarstwa biegowego, szlaki turystyczne oraz możliwość jazdy na nartach latem na specjalnych trasach na lodowcach.
 7. Łączność z innymi ośrodkami: Kronplatz jest dobrze skomunikowany z innymi znaczącymi ośrodkami narciarskimi w regionie, co pozwala narciarzom odkrywać różnorodność tras i krajobrazów.
 8. Turystyka latem: Latem Kronplatz przyciąga turystów dzięki licznych szlakom turystycznym, trasom rowerowym górskim oraz możliwości relaksu w otoczeniu gór.

Ile km tras narciarskich jest w Kronplatz?

Kronplatz, znane również jako Plan de Corones, oferuje około 120 km tras narciarskich. Te trasy obejmują różnorodne tereny, dostosowane do różnych poziomów zaawansowania, co sprawia, że ośrodek jest atrakcyjny zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych narciarzy.

Warto również dodać, że infrastruktura narciarska w Kronplatz jest nowoczesna, co obejmuje szybkie koleje gondolowe, wyciągi narciarskie i inne udogodnienia, które zapewniają efektywne i komfortowe korzystanie z tras narciarskich. Ośrodek ten stanowi część obszaru narciarskiego Dolomiti Superski, co dodatkowo rozszerza możliwości narciarskie dla odwiedzających.

Kiedy najlepiej na narty do Kronplatz?

Najlepszy czas na wyjazd na narty do Kronplatz przypada zazwyczaj w okresie zimowym, od grudnia do kwietnia. Oto kilka informacji, które mogą pomóc w wyborze optymalnego terminu:

 1. Grudzień – Styczeń:
  1. Początek sezonu narciarskiego w Kronplatz zazwyczaj zaczyna się w grudniu. W tym okresie trasy narciarskie są przygotowywane, a ośrodki narciarskie otwierają swoje bramy dla narciarzy. To również okres, gdy warunki śniegowe są zazwyczaj stabilne.
 2. Luty – Marzec:
  1. Luty jest często uważany za jeden z najlepszych miesięcy dla miłośników nart. Warunki śniegowe są zazwyczaj doskonałe, a dni są dłuższe, co pozwala na dłuższe korzystanie z tras narciarskich.
  1. W marcu można również cieszyć się dobrą jakością śniegu, a warunki są nadal korzystne, choć dni mogą być nieco cieplejsze.
 3. Kwiecień:
  1. Kwiecień może być nadal dobrym okresem na narty, zwłaszcza na wyższych stokach górskich. Jednakże, na niższych wysokościach temperatura może być już wyższa, co wpływa na warunki śniegowe.

Jak dojechać z Polski do Kronplatz?

Dojazd z Polski do Kronplatz można zrealizować różnymi środkami transportu. Oto kilka opcji:

 1. Samochodem:
  1. Najbardziej elastycznym środkiem transportu jest podróż samochodem. Trasa samochodem z Polski do Kronplatz może obejmować przejazd przez Czechy, Austrię i Włochy. Trasy można dostosować do własnych preferencji.
 2. Samolotem:
  1. Najbliższym dużym lotniskiem do Kronplatz jest międzynarodowe lotnisko w Innsbrucku, Austrii (INN) lub lotnisko w Bolzano, Włochy (BZO).
  1. Po przylocie można wynająć samochód, skorzystać z usług transferu z lotniska lub skorzystać z transportu publicznego, aby dotrzeć do Kronplatz.
 3. Pociągiem:
  1. Podróż pociągiem do najbliższego dużego miasta we Włoszech, takiego jak Bolzano czy Brunico, a następnie skorzystanie z autobusu, wynajęcie samochodu lub innych środków transportu, aby dotrzeć do Kronplatz.
 4. Autokarem:
  1. Niektóre firmy oferują połączenia autokarowe do miejscowości górskich we Włoszech. Warto sprawdzić dostępność takich usług.

Ski Planet – narty we Włoszech. Góry możliwości. Sprawiamy, że radość czerpana z zimowych wczasów zostawia apetyt na kolejne sezony narciarskie. Ski Planet – licencjonowanym biurem podróży, naszym nadrzędnym celem jest dostarczanie najatrakcyjniejszych miejsc noclegowych w głównych dolinach narciarskich w Dolomitach.