Livigno

Rozrywka i zakupy Duty Free

Wszystkie hotele w Livigno

Livigno

Livigno to jeden z najlepszych kurortów narciarskich, odkrytych dosyć niedawno przez narciarzy i snowboardzistów. Odległa oraz niemal niedostępna lokalizacja w obniżeniu pomiędzy Passo di Stelvio a grupą górską Bernina, sprawiała, że to miejsce było bardzo rzadko odwiedzane przez narciarzy. Sytuacja ta zmieniła się diametralnie w latach 50-tych ubiegłego wieku wraz z wybudowaniem tunelu Munt La Schera. Intensywny rozwój Livigno wystartował w 1964 roku, w krótkim czasie stał się jednym z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Europie. Narciarzy przyciągają tutaj nie tylko świetne stoki, ale również jego specyficzny klimat. Średnio 322 dni jest słonecznych, a śnieg leży na zboczach od końca listopada do początku maja. To wszystko sprawia, że panują tutaj idealne warunki na narty. Co więcej, mamy tutaj strefę bezcłową, w związku z czym przyciąga nie tylko narciarzy, lecz również amatorów tanich zakupów.

W Livigno zawsze mamy świetne warunki do nauki jazdy na nartach. W tym miejscu znajdziemy dużo łatwych, typowo ćwiczebnych stoków. Oprócz tego są tutaj także doskonałe warunki dla profesjonalistów, którzy chcą naprawdę przetestować swoje narty i umiejętności. Livigno oferuje świetnie przygotowane stoki, trwałą pokrywę śnieżną oraz wręcz idealne nasłonecznienie. Tutaj możemy skorzystać w sumie z 115 km tras zjazdowych (w tym aż 10 km tras czarnych!) oraz 40 km tras biegowych. Livigno to nie tylko narty, warto wspomieć, że ten region posiada między innymi 2 snowparki z halfpipem, skoczniami, railami i boardercross’em, co czyni je doskonałym kurortem dla snowboardzistów.

Livigno nazywana jest często Piccolo Tibet”, zawdzięcza to swojemu specyficznemu mikroklimatowi, ponieważ śnieg leży tu od początku grudnia do połowy maja. Właśnie w tym miejscu warto rozpocząć sezon zimowy. Livigno jest rajem dla narciarzy, którzy mogą poszaleć na stokach usytuowanych po dwóch stronach doliny położonej na wysokości ponad 1800 metrów. Na środku leży Livigno, niewielka miejscowość tętniąca życiem niemal przez cały rok.

Dlaczego Ski Planet?

100% pewności i zaufania

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki, posiadamy znak Rzetelna Firma.

Gwarancja jakości hoteli

Doskonale znamy całą nasz bazę noclegową. Sami ją wybieraliśmy!

Szybka i sprawna obsługa

Zadzwoń lub napisz, przekonasz się, że to nie jest pusty frazes.

Profesjonalny serwis

Naszym klientom zapewniamy 100% opiekę przez cały sezon.

71 725 40 68

Szkoła Narciarska

Z nami to czysta przyjemność

Zobacz więcej

Po nartach

Ogromna ilość pubów, pizzerii, restauracji i dyskotek sprawia, iż jest to doskonałe miejsce dla ludzi, którzy w ciągu dnia szaleją na stokach a wieczorem na parkietach dyskotek. Dodatkowym atutem tego miejsca jest strefa wolnocłowa i co się z tym wiąże, niezliczona ilość sklepów z niedrogim alkoholem, perfumami i sprzętem elektronicznym. Panie, które uwielbiają zakupy, znajdą tu najnowsze modele okularów Chanel, torebki Furli, paski Roberto Cavalli oraz biżuterię Gucciego. Panowie mogą spróbować swoich sił za kierownicą sportowych samochodów Subaru Impreza oraz Mitshubishi Lancer Evolution na oblodzonych drogach w Livigno.

LIVIGNO – Informacje o tunelu Munt La Schera – sezon 2018 / 2019 *

Tunel Munt La Schera prowadzący do Livigno:

Obowiązkowo należy okazać ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport).

Łańcuchy śniegowe są wymagane, a ich brak w przypadku kontroli, może uniemożliwić kontynuowanie podróży (nie dotyczy aut z napędem 4×4).

Opłaty za przejazd tunelem TYLKO w euro lub frankach szwajcarskich gotówką lub kartą kredytową (nie płatniczą).

od 15.12.2018 do 20.04.2019

soboty tunel jest otwarty zgodnie z następującym rozkładem:

00:00 – 06:00 ruch wahadłowy
06:00 – 09:00 tylko dla wyjeżdżających z Livigno
09:00 – 10:00 tunel zamknięty
10:00 – 18:00 tylko dla wjeżdżających do Livigno
18:00 – 00:00 ponownie ruch wahadłowy

Pozostałe dni: 24h ruch wahadłowy

Samochód do 9 pasażerów i bez przyczepy (bilet w dwie strony):

– sobota: 45 € lub 52 CHF
– pozostałe dni: 35 € lub 40 CHF

Dane techniczne tunelu: długość. 3,5 km, wysokość max.: 3,60 m, szerokość max.: 2,50 m.

(*Ski Planet Sp. z o.o. Sp. k. nie odpowiada za ew. zmiany w rozkładzie godzin i cenach przejazdu za tunel)

Trasy i wyciągi

Ośrodki narciarskie

Dla najmłodszych i początkujących

Livigno jest doskonałym miejscem do nauki narciarstwa, ze względu na sporą ilość łatwych, typowo ćwiczebnych stoków. Także nasze pociechy nabiorą sporej ochoty do jazdy.

Dla wymagających i snowboardzistów

Livigno co roku przyciąga tysiące narciarzy i snowboardzistów. Dlaczego? Ponieważ znajdziemy tutaj bardzo dużo doskonale przygotowanych stoków, w tym miejscu mamy prawie nieograniczone możliwości zjazdów w głębokim śniegu. A co najważniejsze mamy tutaj trwałą pokrywę śnieżną, której nie szkodzi ani fen, ani silnie operujące słońce. Po obu stronach Livigno wzdłuż głównej ulicy znajdziemy wyciągi, które kursują do wysokości prawie 3000 m n.p.m. Co ważne, wiele tras prowadzi z powrotem do wioski. znajdziemy zarówno trasy z muldami jak i trasy trudne oraz średnio trudne „śnieżne nartostrady”. W Livigno amatorzy biegówek również znajdą coś dla siebie. Tutaj mamy łącznie do dyspozycji 40 km tras biegowych – 10 km trudnych, 25 średnich i 5 km łatwych, a także pętla o długości 2 km oświetlona codziennie do 24.00.

Livigno

W Livigno zawsze mamy świetne warunki do nauki jazdy na nartach. W tym miejscu znajdziemy dużo łatwych, typowo ćwiczebnych stoków. Oprócz tego są tutaj także doskonałe warunki dla profesjonalistów, którzy chcą naprawdę przetestować swoje narty i umiejętności. Livigno oferuje świetnie przygotowane stoki, trwałą pokrywę śnieżną oraz wręcz idealne nasłonecznienie. Tutaj możemy skorzystać w sumie z 140 km tras zjazdowych (w tym aż 10 km tras czarnych!) oraz 40 km tras biegowych. Livigno to nie tylko narty, warto wspomieć, że ten region posiada między innymi 2 snowparki z halfpipem, skoczniami, railami i boardercross’em, co czyni je doskonałym kurortem dla snowboardzistów.

Skipassy

W Livigno macie Państwo do wyboru 2 skipassy:

Skipass Livigno, który obejmuje łącznie 115 km tras (Carosello i Mottolino).

Skipass Alta Valtellina, który obejmuje łącznie 225 km tras i takie regiony jak: Livigno, Santa Caterina Valfurva, Isolacia i San Colombano.

Cennik karnetów 6-dniowych w Livigno

503

Opinie (15 opinii)

★★★★★

★★★★★
5 5 1
“Bardzo fajne miejsce, zapewne wybiorę się tu ponownie!

★★★★☆
4 5 1
“Polecam. Mój poziom jazdy na nartach można uznać za średnio zaawansowany, jednak i dla mnie znalazło się tutaj miejsce.

★★★★★
5 5 1
“Livigno to region narciarski, który mnie zachwycił. Można tu nie tylko poszaleć na nartach czy snowboardzie, ale również oddać się bez reszty zakupowemu szaleństwu. Musicie tu przyjechać!!! :).

★★★★★
5 5 1
“Dużo dobrego słyszałam od znajomych o tym regionie Włoch, dlatego też postanowiłam wyjechać tam na urlop zimowy. Wcale się tym wyjazdem nie zawiodłam. Jest tam pięknie! Panują tam idealne warunki dla narciarzy, jak i snowboardzistów. Polecam :).

★★★★★
5 5 1
“Bardzo fajne miejsce na narty. Wyjazd bardzo mi się podobał, w końcu załapałam jak się jeździ na snowboardzie, pozdrawiam Pana instruktora ;)

★★★★★
5 5 1
“Livigno być może jest niewielkie, ale można tam naprawdę wykorzystać swój urlop jak nigdzie indziej.

★★★★☆
4 5 1
“Bardzo dobre połączenia, nie było większych problemów z przemieszczaniem się, jeżeli chcieliśmy mogliśmy wyskoczyć gdzieś dalej od naszego noclegu.

★★★★★
5 5 1
“Jak dla mnie 10 km tras czarnych to wystarczająca ilość!
Autor
Adres e-mail
Ocena
Treść opinii

13

LAT NA
RYNKU

300

HOTELI WE
WŁOSZECH

180 tys.

ZADOWOLONYCH
KLIENTÓW

ZADZWOŃ

71 725 40 68

FreshMail.pl