Cortina d’Ampezzo to miejscowość, która łączy doskonałe warunki narciarskie z uroczym otoczeniem górskim, eleganckim stylem życia i kulturalnym dziedzictwem. To popularne miejsce zarówno dla miłośników sportów zimowych, jak i tych, którzy pragną cieszyć się górami w okresie letnim.

Gdzie leży Cortina d’Ampezzo?

Cortina d’Ampezzo leży w północnych Włoszech, w regionie Wenecja Euganejska, w prowincji Belluno. Miejscowość ta jest położona w sercu Dolomitów, jednym z najbardziej malowniczych pasm górskich w Alpach. Cortina d’Ampezzo jest otoczona imponującymi szczytami górskimi i oferuje zarówno doskonałe warunki narciarskie zimą, jak i malownicze krajobrazy latem.

Cortina d’Ampezzo jest jedną z najbardziej znanych miejscowości w Dolomitach i przyciąga turystów nie tylko ze względu na sporty zimowe, ale także ze względu na swoją urodę, kulturę oraz dostęp do różnorodnych aktywności na świeżym powietrzu. W 1956 roku miejscowość była gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich, co wpłynęło na jej międzynarodową renomę.

Dlaczego narciarze wybierają Cortina d’Ampezzo?

Cortina d’Ampezzo cieszy się uznaniem narciarzy z kilku istotnych powodów:

 1. Doskonałe warunki narciarskie: Cortina d’Ampezzo to renomowany ośrodek narciarski oferujący doskonałe warunki narciarskie. Różnorodne trasy narciarskie zaspokajają oczekiwania zarówno początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy.
 2. Piękno krajobrazu: Miejscowość leży w sercu Dolomitów, jednym z najbardziej malowniczych pasm górskich na świecie. Panoramiczne widoki, imponujące szczyty i malownicze doliny tworzą unikalne otoczenie, co przyciąga miłośników przyrody.
 3. Ekskluzywny charakter: Cortina d’Ampezzo jest również znana jako eleganckie i ekskluzywne miejsce, przyciągające turystów poszukujących luksusu, wysokiej jakości usług i modnych sklepów.
 4. Tradycja i kultura: Miejscowość zachowała tradycyjny charakter alpejski, co sprawia, że atmosfera jest jednocześnie przytulna i pełna uroku. Cortina d’Ampezzo jest również znana z organizacji różnych wydarzeń kulturalnych i sportowych.
 5. Obszar Dolomitów UNESCO: Cortina d’Ampezzo jest częścią obszaru Dolomitów, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ta unikalna struktura górska przyciąga miłośników przyrody i pasjonatów górskich wędrówek.
 6. Matterhorn Glacier Paradise: Miejscowość jest połączona z ośrodkiem Zermatt w Szwajcarii, tworząc obszar narciarski „Matterhorn Glacier Paradise”, co dodatkowo poszerza ofertę tras narciarskich.
 7. Turystyka latem: Cortina d’Ampezzo przyciąga nie tylko zimą. Latem turystom oferuje możliwość odkrywania górskich szlaków, wspinaczki, a także relaksu w urokliwym otoczeniu.
 8. Historia olimpijska: Miejscowość gościła Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 1956 roku, co wpłynęło na jej renomę i przyciągało miłośników sportów zimowych z całego świata.

Ile km tras narciarskich jest w Cortina d’Ampezzo?

Cortina d’Ampezzo oferuje różnorodne trasy narciarskie o łącznej długości około 120 km. Trasy te zaspokajają oczekiwania zarówno początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Długość tras narciarskich w Cortina d’Ampezzo może ulegać zmianom w zależności od warunków pogodowych, sezonu i ewentualnych zmian w infrastrukturze narciarskiej.

Ośrodek narciarski Cortina d’Ampezzo jest częścią większego obszaru narciarskiego Dolomitów, który obejmuje kilka innych znanych miejscowości narciarskich. Ten obszar jest również częścią Dolomitów UNESCO, co dodatkowo przyciąga miłośników narciarstwa do tego malowniczego regionu.

Warto również zaznaczyć, że Cortina d’Ampezzo nie jest tylko miejscem narciarskim, ale również oferuje inne atrakcje turystyczne, zarówno zimą, jak i latem. Malownicze krajobrazy, luksusowe zakwaterowanie, ekskluzywne sklepy i bogata oferta kulturalna sprawiają, że Cortina d’Am

Kiedy najlepiej na narty do Cortina d’Ampezzo?

Najlepszy czas na wyjazd na narty do Cortina d’Ampezzo przypada zazwyczaj w okresie zimowym, od grudnia do kwietnia. Oto kilka informacji, które mogą pomóc w wyborze optymalnego terminu:

 1. Grudzień – Styczeń:
  1. Początek sezonu narciarskiego w Cortina d’Ampezzo zazwyczaj zaczyna się w grudniu. W tym okresie trasy narciarskie są przygotowywane, a ośrodki narciarskie otwierają swoje bramy dla narciarzy. To również okres, gdy warunki śniegowe są zazwyczaj stabilne.
 2. Luty – Marzec:
  1. Luty jest często uważany za jeden z najlepszych miesięcy dla miłośników nart. Warunki śniegowe są zazwyczaj doskonałe, a dni są dłuższe, co pozwala na dłuższe korzystanie z tras narciarskich.
  1. W marcu można również cieszyć się dobrą jakością śniegu, a warunki są nadal korzystne, choć dni mogą być nieco cieplejsze.
 3. Kwiecień:
  1. Kwiecień może być nadal dobrym okresem na narty, zwłaszcza na wyższych stokach górskich. Jednakże, na niższych wysokościach temperatura może być już wyższa, co wpływa na warunki śniegowe.

Jak dojechać z Polski do Cortina d’Ampezzo?

Dojazd z Polski do Cortina d’Ampezzo można zrealizować różnymi środkami transportu. Oto kilka opcji:

 1. Samochodem:
  1. Najbardziej elastycznym środkiem transportu jest podróż samochodem. Trasa samochodem z Polski do Cortina d’Ampezzo może obejmować przejazd przez Czechy, Austrię i Włochy. Trasy można dostosować do własnych preferencji.
 2. Samolotem:
  1. Najbliższym dużym lotniskiem do Cortina d’Ampezzo jest międzynarodowe lotnisko w Wenecji – Marco Polo Airport (VCE) lub lotnisko w Treviso – Treviso Airport (TSF).
  1. Po przylocie można wynająć samochód, skorzystać z usług transferu z lotniska lub skorzystać z transportu publicznego, aby dotrzeć do Cortina d’Ampezzo.
 3. Pociągiem:
  1. Podróż pociągiem do najbliższego dużego miasta we Włoszech, takiego jak Wenecja, a następnie skorzystanie z autobusu, wynajęcie samochodu lub innych środków transportu, aby dotrzeć do Cortina d’Ampezzo.
 4. Autokarem:
  1. Niektóre firmy oferują połączenia autokarowe do miejscowości górskich we Włoszech. Warto sprawdzić dostępność takich usług.

Ski Planet – wyjazdy narciarskie do Włoch. Góry możliwości. Sprawiamy, że radość czerpana z zimowych wczasów zostawia apetyt na kolejne sezony narciarskie. Ski Planet – licencjonowanym biurem podróży, naszym nadrzędnym celem jest dostarczanie najatrakcyjniejszych miejsc noclegowych w głównych dolinach narciarskich w Dolomitach.