Piękne scenerie przez dwie trzecie roku oświetlone słońcem, to jasny powód na to, aby ten górski zakątek zaliczyć do jednego z najbardziej relaksujących miejsc w Dolomitach. Magia tworzona przez warunki naturalne miesza się tu z legendami o czarownicach, które na płaskowyżu urządzały sabaty.

Miejsce, do którego niegdyś zlatywały czarownice, jest dziś najwyższym płaskowyżem w Europie. Rozciąga się na 56 km kwadratowych z najwyższym punktem na poziomie 2350 m n.p.m.

Ze względu na płaski charakter trasy narciarskie w Alpe di Siusi należą do łatwych. Jest ich aż 60 km i w 100% – w razie potrzeby – są sztucznie dośnieżane. Taka charakterystyka sprawia, że ta stacja narciarska stoi w centrum zainteresowań rodzin z dziećmi oraz osób o małym doświadczeniu w jeździe na nartach, a także par szukających naprawdę romantycznej atmosfery.

To tutaj dzieci najczęściej stawiają pierwsze kroki w nartach, a gdy już się zmęczą zainteresuje ja na pewno słynna w regionie trasa śladami czarownic. W bliskim sąsiedztwie Alpe di Siusi stoi Val Gardena, a bezpośrednie połączenie z Dolomiti Superski otwiera rodzinną atmosferę Siusi na rozrywki narciarskiej machiny Dolomitów. Słowem, nie można się tu nudzić – majestatyczny spokój można według własnych upodobań połączyć z dynamizmem większych pobliskich kurortów.

Zimowy festiwal dla dzieci

Dla potwierdzenia opinii o tym, że Alpe di Siusi jest miejscem przyjaznym dzieciom zapraszamy wszystkich przyjezdnych na pierwszy zimowy festiwal dla dzieci w Alpe di Siusi, który odbędzie się w dniach 5-7 grudnia 2014 roku. Przyjazną maskotką wydarzenia będzie Wiedźma Nix. Na okres festiwalu zaplanowanych jest wiele przygód, w których dzieci będą mogły wziąć udział wraz ze swoimi opiekunami.