Val Di Sole

Dolina Słońca! Prawdziwy raj dla pasjonatów białego szaleństwa!

Wszystkie hotele w Val Di Sole

Val Di Sole

Jeden z najbardziej znanych kurortów narciarskich – Val di Sole (Dolina Słońca) położony jest w zachodniej części Trydentu i otoczony malowniczymi masywami górskimi, jak Dolomity Brenta, masyw Adamello oraz Orlet. O niezwykłej atrakcyjności wyjazdów narciarskich do Val di Sole decydują wyjątkowe warunki pogodowe. Średnio na 10 dni osiem jest słonecznych, a śnieg utrzymuje się tu przez znaczną część roku, co stwarza doskonałe warunki na narty. Pogoda w Val di Sole nigdy nie zawodzi. W regionie znajduje się kilka interesujących miejscowości, z czego na szczególną uwagę zasługuje Marilleva. Ta niewielka miejscowość ma zupełnie unikalny charakter. Jej dolna część położona jest na wysokości ok. 900 m n.p.m, zaś górna – ok. 1400 m n.p.m.. Obie strefy łączą się dzięki drodze asfaltowej oraz kolejce gondolowej. Marilleva posiada dogodne połączenie z ośrodkiem Madonna di Campiglio poprzez Folgaridę i z innymi kurortami, tworząc jeden z największych regionów narciarskich na świecie – SKIRAMA, oferujący 380 km tras i blisko 140 wyciągów.

Ponad 150 km tras, 115 wyciągów narciarskich, Val di Sole to wśród Polaków narciarski kurort numer jeden. Łączy w sobie stoki wokół Madonna di Campiglio, Folgarida, Marilleva i Pinzolo i Pejo.

Nartostrady w Dolinie Słońca należą do Konsorcjum Skirama Dolomity Adamello – Brenta, które skupia 6 ośrodków narciarskich, zdecydowana większość z nich jest połączona ze sobą nartostradami lub wygodnymi skibusami.

Najważniejszymi miejscowościami rejonu są Folgarida, Madonna di Campiglio, Marilleva.

Trasy narciarskie w Val di Sole są długie i ciekawe, nie bywają zatłoczone nawet w szczycie sezonu zimowego, a zjechać na nartach można niemal pod same drzwi hotelu.

Dlaczego Ski Planet?

100% pewności i zaufania

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki, posiadamy znak Rzetelna Firma.

Gwarancja jakości hoteli

Doskonale znamy całą nasz bazę noclegową. Sami ją wybieraliśmy!

Szybka i sprawna obsługa

Zadzwoń lub napisz, przekonasz się, że to nie jest pusty frazes.

Profesjonalny serwis

Naszym klientom zapewniamy 100% opiekę przez cały sezon.

71 725 40 68

Mapa doliny i obiekty

Szkoła Narciarska

Z nami to czysta przyjemność

Zobacz więcej

Charakterystyka stacji

Czas wolny po nartach

Wieczorami, na miłośników nocnych rozrywek czekają liczne rozrywki – dyskoteki, puby oraz restauracje. Ceny w Val di Sole nie oprożnią wam potfela tak szybko jak by się to mogło stać na przykład w dolinie Val Gardena. Ponadto nie sposób pominąć oferty gastronomicznej – liczne restauracje w tym rejonie serwują bogaty zestaw dań kuchni narodowej oraz lokalnej, a szczególnie ulubione należą do sieci o nazwie Agritur (m.in. w Male, Vermiglio). 

Val di Sole jest również bardzo atrakcyjna dla narciarzy biegowych. Między miejscowościami Dimaro i Mezzana wytyczono kilkadziesiąt kilometrów bardzo urozmaiconych tras, biegnących wzdłuż rzeki Noce oraz wokół starej wioski Cogolo.

Trasy i wyciągi

Ośrodki narciarskie

Dla najmłodszych i początkujących narciarzy

Z dogodnych warunków narciarskich w Val di Sole skorzystają osoby stawiające pierwsze kroki na nartach. Z pewnością wszystkich zadziwi różnorodność tras, znanych jako „niebieskie”, czyli idealne do nauki jazdy. Dla maluchów przygotowano park rozrywki na śniegu oraz dwie trasy na Folgaridzie, idealne do zabaw na nartach z najmłodszymi.

Dla wymagających

Tereny narciarskie Val di Sole rozciągają się na wysokości od 682 m do 2585 m n.p.m. Trasy zaczynają się już od wysokości 900 m, a wyciągi wywożą narciarzy na wysokość 2585 m n.p.m., skąd prowadzi w dół 38 km tras zjazdowych, z których tylko 7 km należy do trudnych i niebezpiecznych. Narciarstwo alpejskie: trasy zjazdowe i wyciągi znajdują się na stokach Doss della Pesa i Monte Spolverino w rejonie Folgarida-Marilleva oraz w Pejo.

Dla snowboardzistów

Na stokach Madonna di Campiglio utworzono nowoczesny snowpark, a także ciekawą trasę z wieloma skoczniami.

294

Opinie (0 opinia)

☆☆☆☆☆
Autor
Adres e-mail
Ocena
Treść opinii

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i uzyskaj dostęp do najlepszych ofert

FreshMail.pl

FreshMail.pl