Livigno

Rozrywka i zakupy Duty Free

Wszystkie hotele w Livigno

Livigno

Stacja narciarska Livigno

Livigno to prawdziwa perełka wśród kurortów narciarskich, która odkryta została niedawno przez narciarzy i snowboardzistów. Odległa i niedostępna lokalizacja w obniżeniu pomiędzy Passo di Stelvio i grupą górską Bernina, decydowała o niewielkiej popularności tego miejsca aż do lat 50-tych ubiegłego wieku. Wraz z wybudowaniem tunelu Munt La Schera w 1964 roku nastąpił intensywny rozwój Livigno, które w krótkim czasie stało się jednym z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Europie. Region słynie głównie ze swojego specyficznego klimatu. Blisko 322 dni słoneczne w roku oraz śnieg od końca listopada do początku maja zapewniają idealne warunki na narty. Ponadto teren należy do strefy bezcłowej, w związku z czym przyciąga nie tylko narciarzy, lecz również amatorów tanich zakupów.

Livigno to miejscowość, która przez swój specyficzny mikroklimat często nazywana jest „Piccolo Tibet”. Śnieg leży tu od początku grudnia do połowy maja. Właśnie tutaj proponujemy Państwu rozpocząć sezon zimowy. To raj dla narciarzy, którzy mogą poszaleć na stokach usytuowanych po dwóch stronach doliny położonej na wysokości ponad 1800 metrów. Na środku leży Livigno, niewielka miejscowość tętniąca życiem niemal przez cały rok…

Dlaczego Ski Planet?

100% pewności i zaufania

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki, posiadamy znak Rzetelna Firma.

Gwarancja jakości hoteli

Doskonale znamy całą nasz bazę noclegową. Sami ją wybieraliśmy!

Szybka i sprawna obsługa

Zadzwoń lub napisz, przekonasz się, że to nie jest pusty frazes.

Profesjonalny serwis

Naszym klientom zapewniamy 100% opiekę przez cały sezon.

71 725 40 68

Mapa doliny i obiekty

Szkoła Narciarska

Z nami to czysta przyjemność

Zobacz więcej

Po nartach

Ogromna ilość pubów, pizzerii, restauracji i dyskotek sprawia, iż jest to doskonałe miejsce dla ludzi, którzy w ciągu dnia szaleją na stokach a wieczorem na parkietach dyskotek. Dodatkowym atutem tego miejsca jest strefa wolnocłowa i co się z tym wiąże, niezliczona ilość sklepów z niedrogim alkoholem, perfumami i sprzętem elektronicznym. Panie, które uwielbiają zakupy, znajdą tu najnowsze modele okularów Chanel, torebki Furli, paski Roberto Cavalli oraz biżuterię Gucciego. Panowie mogą spróbować swoich sił za kierownicą sportowych samochodów Subaru Impreza oraz Mitshubishi Lancer Evolution na oblodzonych drogach w Livigno.

LIVIGNO – Informacje o tunelu Munt La Schera – sezon 2016 / 2017

W trosce o Państwa spokojne i beztroskie wakacje oraz o sprawny i bezproblemowy dojazd do celu chcielibyśmy poinformować o kilku ważnych kwestiach związanych z podróżą do i z Livigno. Do tej stacji narciarskiej dociera się poprzez tunel Munt La Schera, w którym obowiązuje ruch jednokierunkowy – wahadłowy (przepuszczane są na przemian samochody wjeżdżające do i wyjeżdżające z Livigno). W soboty tunel jest otwarty zgodnie z następującym rozkładem: 00:00 – 05:00 ruch wahadłowy 05:00 – 11:00 tylko dla wyjeżdżających z Livigno 11:00 – 19:00 tylko dla wjeżdżających do Livigno 19:00 – 00:00 ponownie ruch wahadłowy Pozostałe dni: 24h ruch wahadłowy Opłaty za przejazd tunelem TYLKO w euro lub frankach szwajcarskich gotówką lub kartą kredytową (nie płatniczą). Obowiązkowo należy okazać ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Samochód
do 9 pasażerów i bez przyczepy (bilet w dwie strony): 42 euro lub 45 CHF – w sobotę i 35 euro lub 38 CHF w pozostałe dni. Taryfa nocna od godziny 20:00 do 08:00: 44 euro lub 48 CHF – w sobotę i 37 euro lub 40 CHF w pozostałe dni. W przypadku posiadania innego środka transportu prosimy o kontakt z naszym biurem w celu podania obowiązującej dla niego taryfy. Dane techniczne tunelu: dłg. 3,5 km, wysokość max.: 3,60 m, szerokość max.: 2,50 m Dodatkowo na ten wyjazd należy zaopatrzyć się obowiązkowo w łańcuchy, gdyż, w razie kontroli, ich brak na pokładzie spowoduje uniemożliwienie kontynuowania podróży.

Trasy i wyciągi

Ośrodki narciarskie

Dla najmłodszych i początkujących

Livigno jest doskonałym miejscem do nauki narciarstwa, ze względu na sporą ilość łatwych, typowo ćwiczebnych stoków. Także nasze pociechy nabiorą sporej ochoty do jazdy.

Dla wymagających i snowboardzistów

Livigno przyciąga narciarzy i snowboardzistów jak magnes. Powodów jest kilka: mnóstwo doskonale przygotowanych stoków, prawie nieograniczone możliwości zjazdów w głębokim śniegu oraz trwała pokrywa śnieżna, której nie szkodzi ani fen, ani silnie operujące słońce. Po obu stronach Livigno, rozciągniętego wzdłuż głównej ulicy, zainstalowano liczne wyciągi, które kursują do wysokości prawie 3000 m n.p.m. Równie wiele tras prowadzi z powrotem do wioski. Są w śród nich zarówno muldziaste trasy, trudne oraz średnio trudne „śnieżne nartostrady”. Livigno jest także doskonale przygotowane dla amatorów biegówek. Łącznie do dyspozycji 40 km tras biegowych – 10 km trudnych, 25 średnich i 5 km łatwych, oraz pętla o długości 2 km oświetlona codziennie do 24.00.

Livigno

Livigno zapewnia doskonałe warunki do nauki jazdy na nartach. Znajduje się tu dużo łatwych, typowo ćwiczebnych stoków. W regionie panują także doskonałe warunki dla profesjonalistów, którzy chcą naprawdę przetestować swoje narty. Livigno oferuje doskonale przygotowane stoki, trwałą pokrywę śnieżną i idealne nasłonecznienie. Łącznie do dyspozycji turystów oddanych jest tu 140 km tras zjazdowych (w tym aż 10 km tras czarnych!) oraz 40 km tras biegowych. Region zapewnia nie tylko atrakcje, dla tych, którzy wybrali się na narty. Livigno posiada także 2 snowparki z halfpipem, skoczniami, railami i boardercross’em, co czyni je doskonałym kurortem dla snowboardzistów.

Skipassy

W Livigno macie Państwo do wyboru 2 skipassy:

Skipass Livigno, który obejmuje łącznie 115 km tras (Carosello i Mottolino).

Skipass Alta Valtellina, który obejmuje łącznie 225 km tras i takie regiony jak: Livigno, Santa Caterina Valfurva, Isolacia i San Colombano.

503

Opinie (0 opinia)

☆☆☆☆☆
Autor
Adres e-mail
Ocena
Treść opinii

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i uzyskaj dostęp do najlepszych ofert

FreshMail.pl

FreshMail.pl