Cervinia

Królowa Śniegu & Matterhorn

Wszystkie hotele w Cervinia

Cervinia

Jedna z największych i najbardziej spektakularnych stacji narciarskich w północno-zachodniej części Włoch, na pograniczu Francji i Szwajcarii, położona na wysokości 2050 m n.p.m. u podnóża Monte Cervino (Matterhorn) 4478 m n.p.m. Ze względu na doskonałe warunki śniegowe nazywana również Królową Śniegu, trasy narciarskie na lodowcu Plateau Rosa pozwalają szusować przez prawie pół roku.

Główny ośrodek Cervinia-Breuil jest połączony przez lodowiec Plateau Rosa ze szwajcarskim ośrodkiem Zermatt oraz przez Colle Cime Bianche z ośrodkiem Valtournenche, co stanowi aż 360 km nartostrad. Sama dolina Cervinia-Breuil z Valtournenche oferuje narciarzom 154 km malowniczych tras.

Trasy zjazdowe rozpostarte na wysokości 1800-3800 m n.p.m. należą do najwyżej położonych w Europie, co gwarantuje zapierjące dech w piersiach widoki na szczyty Mont BlancMonte Rossa, czy Matternhorn. Warto wjechać kolejką liniową na Mały Matterhorn na wysokość 3820 m n.p.m.

Bogata i nieustannie rozwijana sieć nowoczesnych wyciągów, jak powstała w sezonie 2011/2012gondolka na Plateau Rosa (3 500 m n.p.m.) stanowi infrastrukturę o międzynarodowej sławie.

Lodowisko, basen i centrum fitness w Cervinii, hala sportowa z basenem w Valtournenche, jazda nocna na oświetlonych stokach, heliski (jazda na nartach w miejscach dostępnych tylko helikopterem, wspinaczka po zamarzniętych wodospadach).
Życie nocne Cervinii jest na dość dobrym poziomie, można odwiedzić: dyskotekę L’Etoile, modny lokal Bianconiglio – dyskotekę z wieczorami z muzyką na żywo, idealny na aperitivo – lounge bar Copa Pan lub któryś z licznych pubów, np.: Grivola Pub z piwami irlandzkimi i szkockimi, Gasoline, czy restaurację-pub Capanna Alpina.

Dlaczego Ski Planet?

100% pewności i zaufania

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki, posiadamy znak Rzetelna Firma.

Gwarancja jakości hoteli

Doskonale znamy całą nasz bazę noclegową. Sami ją wybieraliśmy!

Szybka i sprawna obsługa

Zadzwoń lub napisz, przekonasz się, że to nie jest pusty frazes.

Profesjonalny serwis

Naszym klientom zapewniamy 100% opiekę przez cały sezon.

71 725 40 68

Mapa doliny i obiekty

Szkoła Narciarska

Z nami to czysta przyjemność

Zobacz więcej

Trasy i wyciągi

Ośrodki narciarskie

Dla najmłodszych i początkujących

Łagodniejsze, szerokie trasy usytuowane po lewej stronie masywu.
Szkółki narciarskie: Cervino, Breuil i Nuova Cielo Alto, przedszkole dla dzieci od 3 lat oraz mini klub na Plan Maison, gdzie ponadto znajdują się ośle łączki i niebieskie trasy do nauki.

Dla wymagających

Warta uwagi jest trasa Ventina (o długości 11 km, o przewyższeniu około 2000 m), która schodzi z lodowca Plateau Rosa aż do Cervini oraz powstała w 2010 roku, czarna trasa Cervino w Cretaz i ulepszona czarna trasa numer 24. Poza tym mniej kąśliwe: Vallone Vent, Pista No.1, Bardoney 2, Cielo Alto 1, Cielo Alto 2, Theodulo. Ogólnie rzecz biorąc, trudniejsze stoki można znaleźć po szwajcarskiej stronie w Zermatt.

Dla snowboardzistów

Najwyższy snowpark w Europie (położony na wysokości 3051 m n.p.m.)  Indian Park, położony w Plan Maison, jeden z najbardziej cenionych snowparków w Alpach z hopkami, boarder cross i half pipem.

Skipassy

W dolinie Cervinia macie Państwo do wyboru 2 skipassy:

Skipass Cervinia, który obejmuje łącznie 154 km tras i takie regiony jak: Cervinia-Breuil i Valtournenche.

Skipass Cervinia-Zermatt, który obejmuje łącznie 360 km tras i takie regiony jak: Cervinia-Breuil, Valtournenche i Zermatt-Szwajcaria.

Kamery

605

Opinie (0 opinia)

☆☆☆☆☆
Autor
Adres e-mail
Ocena
Treść opinii

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i uzyskaj dostęp do najlepszych ofert

FreshMail.pl

FreshMail.pl