Freeski w popularnych systemach rezerwacyjnych i biurach podróży może się różnić. Tańsza oferta często oznacza skipass na mniejszą liczbę tras lub mimo terminu freeski, brak karnetu w ogóle! Zawsze pytaj o rodzaj karnetu w swojej ofercie freeski!

Freeski w turystyce narciarskiej oznacza promocję w pojedynczym resorcie narciarskim lub całym konsorcjum na pakiet nocleg+skipass, w określonych tygodniach sezonu zimowego. Najczęściej freeski przypada w okresach tzw. niskiego sezonu i niweluje różnicę między wysokim obłożeniem w okresie ferii szkolnych, Świąt i karnawału, a początkiem i końcem zimy.

Niestety nie wszędzie we Włoszech skorzystamy z oferty Freeski. Ta promocja działa jedynie w wybranych dolinach, czasami może zależeć nawet od samego hotelu. 

Na Freeski pojedziesz do:


Freeski w Val di Sole

Jeśli wybierasz się w okolice Marillevy, Folgaridy, Pinzolo lub Madonny di Campiglio masz sporo możliwości rezerwacji terminów Freeski. Na rynku można spotkać np. ofertę ze skipassem obejmującym jedynie Marillevę — Folgaridę, czyli łącznie 62 km tras.

W Ski Planet minimum oferujemy skipass SKIAREA Campiglio Dolomiti di Brenta, bo z doświadczenia wiemy, że każdy narciarz będzie chciał swobodnie korzystać ze wszystkich 97 tras narciarskich o łącznej długości tras 156 km.

Przez kilka tygodni w roku otrzymasz też specjalną ofertę, która w ramach pakietu freeski obejmuje całe konsorcjum SKIRAMA DOLOMITI Adamello Brenta, znana również jako SUPERSKIRAMA o łącznej długości tras 380 km!

Przykłady tygodni Freeski w Val di Sole ze Ski Planet:

27.11 – 04.12 MADONNA DI CAMPIGLIO + PONTE DI LEGNO-TONALE
04.12 – 11.12 SKIRAMA DOLOMITI (SUPERSKIRAMA)
11.12 – 18.12 SKIRAMA DOLOMITI (SUPERSKIRAMA)
08.01 – 15.01 SKIAREA Campiglio Dolomiti di Brenta
15.01 – 22.01 SKIAREA Campiglio Dolomiti di Brenta
12.03 – 19.03 SKIAREA Campiglio Dolomiti di Brenta
19.03 – 26.03 SKIAREA Campiglio Dolomiti di Brenta
26.03 – 02.04 SKIRAMA DOLOMITI (SUPERSKIRAMA)
02.04 – 09.04 SKIRAMA DOLOMITI (SUPERSKIRAMA)
09.04 – 16.04 MADONNA DI CAMPIGLIO + PONTE DI LEGNO-TONALE

Pamiętaj, że rodzaj skipassu zawsze jest widoczny na dole przy ofercie wybranego hotelu lub apartamentu, po wyborze konkretnego terminu.


Freeski w Val di Fiemme

Dolina Val di Fiemme należy do jednego z największych konsorcjów narciarskich na świecie — Dolomiti Superski. W sumie to aż 1200 km tras zjazdowych i prawie 480 wyciągów w 12 dużych ośrodkach we Włoszech Północnych w regionie Trentino — Alto Adige. Polityka cenowa Dolomiti Superski nie zakłada promocji Freeski, ale…

Val di Fiemme, zachodnia brama krainy Dolomitów, to jedyna z 12 ośrodków narciarskich z całego DS, które oferuje pakiet Freeski. Pozostałe 11 resortów, w tym sławna Sellarona (zaznaczona na zielono), nie prowadzi tej oferty.

Val di Fiemme w ramach tygodni Freeski zawsze oferuje ten sam skipass, który pozwala na przejechanie 112 km tras zjazdowych w 5 pięknie położonych ośrodkach: największym Ski Center Latemar, Alpe Cermis — Cavalese, Alpe Lusia, Passo Rolle i Passo Olcini z Lavazé, leżących od siebie od kilku do kilkunastu minut samochodem lub skibusem.


Freeski w Livigno i Bormio

Zarówno Livigno, jak i Bormio leżą w regionie Lombardii w Dolinie Alta Valtellina. Oferty Freeski ze skipassem obejmują tylko poszczególne jej resorty: region Livigno (zaznaczone na niebiesko) i oddzielnie Bormio Ski (resorty zaznaczone na zielono).

Livigno

Wybierając ofertę Freeski w Livigno otrzymamy skipass, w który wchodzą trasy po obu częściach ośrodka, czyli Mottolino Ski Area oraz Carosello 3000. Łącznie to aż 30 nowoczesnych wyciągów, 74 stoki o różnym poziomie trudności i 115 km tras zjazdowych, oraz dodatkowo cała masa freeride’u.

Bormio

Freeski w Bormio to oferta z karnetem BORMIO SKI, który umożliwia jazdę w 3 różnych ośrodkach narciarskich o łącznej długości 110 km tras w Santa Caterina, Bormio, Cima Piazzi-San Colombano, które są połączone skibusem.

Aby poznać pełną ofertę Freeski ze skipassem gratis, przejdź tutaj.