Włochy to prawdziwy raj dla narciarzy i snowboardzistów. Kilometry świetnie przygotowanych tras, klimatyczne miejscowości, doskonała pogoda i pyszne jedzenie – to elementy, których z pewnością możemy się spodziewać. Dokąd warto pojechać planując wyjazd w marcu i kwietniu, by nadal cieszyć się świetnymi warunkami?

Dolina Słońca

Val di Sole to jeden z bardziej znanych i lubianych przez Polaków rejonów narciarskich w samym centrum Dolomitów. Jak sama nazwa wskazuje, w dolinie zazwyczaj panuje piękna, słoneczna aura. Mówi się, że na 10 dni przypada tam aż 8 słonecznych. Wybierając się w te okolice w marcu czy kwietniu, możemy spodziewać się więc idealnej pogody, ale co ważne, przy tym wciąż świetnych warunków narciarskich. Rejon słynie z doskonałego zaplecza narciarskiego – do dyspozycji miłośników białego szaleństwa jest ponad 140 wyciągów. Najbardziej znane miejscowości leżące w dolinie to Madonna di Campiglio, Folgarida, Marilleva i Passo Tonale.

Dolina tras olimpijskich

Jedna z popularniejszych dolin w całych Alpach to leżąca na granicy Włoch i Francji Val di Susa. To tu znajduje się kompleks Vialattea, czyli słynna Droga Mleczna z ponad 400 km tras narciarskich o różnym poziomie trudności. Najbardziej znane miejscowości regionu to Sestriere i Bardonecchia, w których odbywały się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Wybierając się tam, mamy szansę sprawdzić swoje umiejętności na prawdziwych olimpijskich trasach! Miejscowości położone są ponad 2000 m n.p.m., możemy więc liczyć na doskonałe warunki narciarskie. Vialattea posiada także największą w Alpach strukturę sztucznego zaśnieżania, dzięki której gwarantuje nam zawsze doskonale przygotowane trasy.

Dolina nieziemskich widoków

Val di Fassa to niezwykle malowniczo położona dolina, która otoczona jest przez wysokie, skalne szczyty Gruppo di Sella i Gruppo delle Pale. Dolina ta oferuje 9 ośrodków narciarskich z najbardziej znanymi trasami, takimi jak Marmolada, ambitna Sella Ronda i Ciampac, z których coś dla siebie znajdą zarówno początkujący, jak i doświadczeni narciarze czy snowboardziści. Najsłynniejsza, znana z niepowtarzalnego uroku miejscowość w Val di Fassa to Canazei. Rejon ten słynie z doskonałego systemu zaśnieżania, który pozwala na pełne korzystanie z uroków tras przez cały czas trwania sezonu.