Decydując się na pokój w hotelu mamy na miejscu do dyspozycji wiele dodatkowych atrakcji i udogodnień. Główną zaletą tego rozwiązania jest możliwość wykupienia pełnego wyżywienia lub stołowania się od czasu do czasu w hotelowej restauracji. Jeżeli więc w czasie wyjazdu nie chcemy zawracać sobie głowy gotowaniem obiadów i lubimy zaczynać dzień od przygotowanego i podanego śniadania, ta opcja z pewnością będzie dla nas.  Restauracja czy mini bar to nie jedyne atrakcje, które znajdziemy w hotelu. Bardzo często znajdują się w nich sale gier czy zabaw, w której goście mogą pograć w planszówki, ping-ponga, bilard czy darty. Takie przestrzenie cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych. Wysokiej klasy hotele we Włoszech mają także strefy wellness z basenami, sauną oraz gabinety kosmetyczne z zabiegami i masażami. Jeżeli wieczory po dniu na nartach lubisz spędzać w gorącym jacuzzi, to hotel także będzie zdecydowanie wyborem dla ciebie.

Więcej przestrzeni

Apartament przypadnie nam do gustu, jeśli zależy nam na miejscu bardziej przytulnym i kameralnym. Wynajmując apartament zazwyczaj dostajemy do dyspozycji przestrzeń na kształt małego mieszkania. Znajdziemy tam więc kilka pokoi, łazienkę (czasem 2), a także małą kuchnię lub aneks kuchenny. Jeżeli więc nie chcemy jadać w restauracjach, nie mamy ochoty dostosowywać się do godzin posiłków lub po prostu lubimy samodzielnie pichcić – apartament da nam możliwość swobodnego gotowania. Czasem może to być także sposób na zaoszczędzenie. W lokalnych marketach ceny żywności są podobne do tych w Polsce.

Apartament oferuje nam także zazwyczaj większą wspólną przestrzeń niż pokój hotelowy. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się więc dla większej paczki znajomych lub 2 czy 3 rodzin, które chcą zamieszkać wspólnie.

A może wszystko razem?

Jeżeli po części podoba nam się opcja hotelu, ale także cenimy zalety apartamentu, możemy wybrać opcję, która połączy je obie. W szerokiej ofercie ośrodków narciarskich możemy znaleźć np. pokój hotelowy wyposażony w aneks kuchenny. Będziemy mogli więc korzystać z infrastruktury oferowanej przez hotel, a także samodzielnie gotować. Są także apartamenty, do których można dokupić śniadanie albo takie znajdujące się zaraz przy hotelu ze strefą wellness, z której można korzystać. Tym sposobem miejsce noclegowe spełni wszystkie nasze oczekiwania i potrzeby.