Kalendarz dni wolnych na rok szkolny 2022/2023 jest już potwierdzony. Dzieci i nastolatki z 16 województw pojadą na zimowe wakacje między 16 stycznia 2023 – 26 lutego 2023. Poniżej znajdziecie daty ferii z podziałem na województwa:

16 – 29 stycznia 2023
lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

23 stycznia – 5 lutego 2023
podlaskie, warmińsko-mazurskie

30 stycznia – 12 lutego 2023
kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

13 – 26 lutego 2023
dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

Interaktywna mapa województw z terminami ferii.

Okres polskich ferii to jednocześnie czas wzmożonego ruchu turystycznego we włoskich Alpach. Włoscy hotelarze prześcigają się w ofertach skierowanych dla rodzin z dziećmi. W tych terminach największym powodzeniem cieszą się hotele blisko stoku, z placem zabaw dla najmłodszych, salą gier dla nastolatków, wieczorną opieką animatora, ale przede wszystkim wellness z basenem dostępne dla dzieci.

Najlepsze propozycje hoteli na ferie dla rodzin z dziećmi

Na jakie tygodnie zwrócić uwagę przy rezerwacji ferii 2023?

14 – 28 stycznia 2023, czyli w dwóch pierwszych tygodniach ferii, dolina Val di Sole przygotowała specjalną ofertę Freeski, czyli poszukiwane przez narciarzy pakiety ze skipassem w cenie noclegu. W tym roku mieszkańcy aż 7 polskich województw mogą skorzystać z tej promocji.

18 – 25 lutego 2023 – ten tydzień przypada na okres hucznie obchodzonego włoskiego karnawału, kiedy Włosi całymi rodzinami wyjeżdżają świętować w góry. To właśnie w tym terminie warto zarezerwować nocleg dużo wcześniej, mieć gwarancję miejsca i dobrze się bawić, oczywiście po włosku!

Szkoła Ski Planet w Pampeago

Szkoła narciarska na ferie 2023

Dla dzieci w wieku przedszkolnym 4 – 6 lat ferie zimowe są często czasem poznania zimy w górach wysokich, zabawy na śniegu i smakowania jazdy na nartach. Podczas polskich ferii w dolinie Val di Sole działa przedszkole narciarskie dla najmłodszych.

Dla uczniów w wieku 6 – 15 lat to moment, żeby poszaleć, pojeździć z rówieśnikami, zdobyć nowe umiejętności i osiągnąć główny cel — prześcignięcie rodziców! Z całodziennych szkoleń narciarskich dzieci 6-15 lat skorzystają w Folgaridzie, Marillevie w Val di Sole oraz w Pampeago w dolinie Val di Fiemme.


Dowiedz się więcej o możliwościach rezerwacji noclegu i szkoły narciarskiej na stronie:
www.narty-wlochy.pl lub skontaktuj się z nami:
Telefon: 71 725 40 68
Email: info@ski-planet.pl