Ski Civetta to obszar narciarski położony w północnych Włoszech, w regionie Wenecja Euganejska, w Dolomitach. Miejscowości Ski Civetta są rozproszone w dolinie Agordino, obejmując takie miejscowości jak Alleghe, Selva di Cadore, Zoldo Alto i inne. Ten obszar narciarski oferuje doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych w malowniczym otoczeniu Dolomitów. Kombinacja atrakcyjnych tras narciarskich, malowniczych krajobrazów, kultury lokalnej i łatwej dostępności sprawia, że Ski Civetta jest popularnym wyborem dla miłośników sportów zimowych.

Dlaczego narciarze wybierają Ski Civetta?

Narciarze wybierają Ski Civetta z kilku istotnych powodów:

 1. Różnorodność tras narciarskich: Ski Civetta oferuje różnorodne trasy narciarskie o różnym stopniu trudności, co sprawia, że jest atrakcyjny zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Obszar ten ma około 80 km doskonale przygotowanych tras narciarskich.
 2. Malownicze otoczenie Dolomitów: Ski Civetta znajduje się w sercu Dolomitów, które są znane ze swojego malowniczego krajobrazu, imponujących szczytów górskich i unikalnej struktury geologicznej. To przyciąga miłośników przyrody i pasjonatów górskich wędrówek.
 3. Połączenia narciarskie: Obszar Ski Civetta jest często połączony z innymi ośrodkami narciarskimi w Dolomitach, co daje narciarzom dostęp do różnorodnych tras i urozmaiceń.
 4. Turystyka letnia: Góry wokół Ski Civetta przyciągają również turystów latem, oferując szereg szlaków turystycznych, możliwości wspinaczki, jazdy na rowerze górskim i inne formy aktywności na świeżym powietrzu.
 5. Kultura i tradycje: W okolicy Ski Civetta można również odkrywać lokalną historię, kulturę i tradycje regionu Wenecja Euganejska.
 6. Dostępność: Miejscowości Ski Civetta są dobrze skomunikowane i łatwo dostępne zarówno drogą samochodową, jak i transportem publicznym.

Ile km tras narciarskich jest w Ski Civetta?

Ski Civetta oferuje około 80 km tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności. Te trasy obejmują różne tereny, umożliwiając zarówno początkującym, jak i doświadczonym narciarzom znalezienie odpowiednich tras do swoich umiejętności. Różnorodność tras sprawia, że Ski Civetta jest atrakcyjnym miejscem dla miłośników narciarstwa, którzy szukają różnorodnych doświadczeń na stokach.

Kiedy najlepiej na narty do Ski Civetta?

Najlepszy czas na wyjazd na narty do Ski Civetta przypada zazwyczaj w okresie zimowym, od grudnia do kwietnia. Oto kilka informacji, które mogą pomóc w wyborze optymalnego terminu:

 1. Grudzień – Styczeń:
  1. Początek sezonu narciarskiego w Ski Civetta zazwyczaj zaczyna się w grudniu. W tym okresie trasy narciarskie są przygotowywane, a ośrodki narciarskie otwierają swoje bramy dla narciarzy. To również okres, gdy warunki śniegowe są zazwyczaj stabilne.
 2. Luty – Marzec:
  1. Luty jest często uważany za jeden z najlepszych miesięcy dla miłośników nart. Warunki śniegowe są zazwyczaj doskonałe, a dni są dłuższe, co pozwala na dłuższe korzystanie z tras narciarskich.
  1. W marcu można również cieszyć się dobrą jakością śniegu, a warunki są nadal korzystne, choć dni mogą być nieco cieplejsze.
 3. Kwiecień:
  1. Kwiecień może być nadal dobrym okresem na narty, zwłaszcza na wyższych stokach górskich. Jednakże, na niższych wysokościach temperatura może być już wyższa, co wpływa na warunki śniegowe.

Jak dojechać z Polski do Ski Civetta?

Dojazd z Polski do Ski Civetta można zrealizować różnymi środkami transportu. Oto kilka opcji:

 1. Samochodem:
  1. Najbardziej elastycznym środkiem transportu jest podróż samochodem. Trasa samochodem z Polski do Ski Civetta może obejmować przejazd przez Czechy, Austrię i Włochy. Trasy można dostosować do własnych preferencji.
 2. Samolotem:
  1. Najbliższymi dużymi lotniskami do Ski Civetta są międzynarodowe lotniska w Wenecji (np. Marco Polo Airport) lub Bolzano. Po przylocie można wynająć samochód, skorzystać z usług transferu z lotniska lub skorzystać z transportu publicznego, aby dotrzeć do Ski Civetta.
 3. Pociągiem:
  1. Podróż pociągiem do najbliższego dużego miasta we Włoszech, takiego jak Bolzano czy Belluno, a następnie skorzystanie z autobusu, wynajęcie samochodu lub innych środków transportu, aby dotrzeć do Ski Civetta.
 4. Autokarem:
  1. Niektóre firmy oferują połączenia autokarowe do miejscowości górskich we Włoszech. Warto sprawdzić dostępność takich usług.

Ski Planet – na narty to do Włoch. Góry możliwości. Sprawiamy, że radość czerpana z zimowych wczasów zostawia apetyt na kolejne sezony narciarskie. Ski Planet – licencjonowanym biurem podróży, naszym nadrzędnym celem jest dostarczanie najatrakcyjniejszych miejsc noclegowych w głównych dolinach narciarskich w Dolomitach.