Alepejska wieś leży pośród przepięknych lasów porastających górskie stoki Dolomitów, które w 2009 zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Narciarski wyjazd w te rejony, to strzał w dziesiątkę dla wszystkich, którzy lubią klimatyczną zimową atmosferę małych, tętniących życiem miejscowości. Miejscowość jako część znanego ośrodka Ski Center Latemar, na pewno spełni każdą potrzebę wymagającego narciarza i snowboardzisty. Ponadto nikt nie rozczaruje się pogodą – słońce świeci tam niemal przez 300 dni w roku.

Obereggen oferuje luksusowe hotele ze spa, przytulne pizzerie oraz doskonałą infrastrukturę narciarską. Wraz z Predazzo i Pampeago ośrodek Obereggen tworzy najbardziej rozbudowaną sieć tras narciarskich w dolinie Val di Fiemme, na którą składa się aż 48 km stoków zjazdowych i 18 nowoczesnych wyciągów działających na wysokości od 1550 do 2500m n.p.m. Pomyślano także o snowboardzistach, którzy mogą szlifować swoje zdolności w snowparku wyposażonym m.in. w 80m halfpipe. Trasy Ski Center Latemar łączą się ponadto z Dolomiti Superski i tym samym wchodzą w skład największej na świecie sieci tras narciarskich.

Trasy Obereggen-Predazzo-Pampeago wielokrotnie zdobywały międzynarodowe nagrody za doskonale przygotowane stoki i dbałość o śnieg najlepszej jakości – dzięki sztucznemu systemowi dośnieżania można mieć pewność, że warunki do szusowania zawsze będą tam optymalne. Warto dodać, że w Obereggen radość z jazdy na nartach można czerpać do późnego wieczora na stokach oświetlonych nawet do 22:00.

Zakwaterowanie w Obereggen? Spróbuj tutajSporthotel Obereggen Wellness & Votal