Aplikacje objęły swoim zasięgiem niemal wszystkie dziedziny branży rozrywkowej i turystycznej. Przedstawiamy kilka ciekawych rozwiązań dla narciarzy, które znajdą zastosowanie podczas zimowych wakacji w kurortach Włoch, Austrii, Francji, ale również u nas w Polsce i u sąsiadów w Czechach i na Słowacji.

1. Ski Phone – Hands-free Camera (Android – darmowa)

Koniec z uciążliwym ściąganiem rekawic za każdym razem, gdy ktoś do nas zadzwoni. Z tą aplikacją wystrarczy potrząsnąć telefonem aby odebrać lub zakończyć połączenie lub zrobić zdjęcie. Na pewno zredukuje ilość nerwowych sytuacji do minimum, a szusowanie uczyni jeszcze milszym.

2. Ski: Europe (Android – darmowa)

Aplikacja przedstawia szerokie podejście do tematyki spędzania czasu na stokach narciarskich. Umożliwia dostęp do informacji na temat 1616 ośrodków wypoczynkowych w Europie i do 25 tysięcy km tras narciarskich. Interaktywne mapy pozwalają na wygodne zlokalizowanie hoteli, kas biletowych ze skipassami i wypożyczalni sprzętu. Możliwe jest zapisywanie ulubionych wyciągów i szybki podgląd godzin ich otwarcia. Wszystkimi informacjami można dzielić się na Facebooku i Twitterze.

3. Ski and Snow Report (iOS – darmowa)

Aplikacja portalu Skiinfo, która udostępnia informacje o 2000 stacji narciarskich na całym świecie w tym w Polsce, na Słowacji oraz w Czechach. Ski and Snow Report to dostęp do najświeższych informacji na temat warunków śniegowych, stacji narciarskich, map tras, kamer na żywo, prognozy pogody oraz funkcjonalności społecznościowych – aplikacja umożliwia udostępnianie zdjęć oraz własnych newsów prosto ze stoku.

4. Ski Tracks (Android, iOS – 0.95$)

Najbardziej popularna aplikacja trackingowa dla narciarzy i snowboardzistów. Wystareczy ją włączyć i trzymać przy sobie przez cały dzień szusowania, a po dobrze spędzonym dniu dostaniemy dokładne statystyki dotyczące przebytego dystansu oraz tras.

Interesującym aspektem tego produktu jest fakt, że aby zapisywać wszystko co robimy w ciągu dnia nie potrzebujemy dostępu do internetu ani sieci komórkowej. Wszystkie wyniki można oczywiście udostępniać na Facebooku i przeglądać na mapach Google.

5. 3D Superski (Android, iOS – darmowa)

Bardzo dobrze oceniana aplikacja przedstawiająca mapę trasa wchodzących w skład Dolomiti Superski. Niezywkle przydatka dla podróżujących do Włoch. Zbudowana na atrakcyjnie wyglądającym silniku 3D symulującym mapy gór w naturalny sposób.

3D Superski to podgląd 1200 km tras narciarskich, wyciągów oraz godzin ich otwarcia. Zastosowana technologia GPS pozwala określić konkretną pozycję na mapie największego regionu marciarskiego we Włoszech. Ponadto aplikacja dostarcza informacji na temat pogody, restauracji, przystanków autobusowych, hotspotów, a wersja PRO (trzeba za nią zapłacić 5,99€) umożliwia monitorowanie przebytych tras narciarskich i porównywanie ich z trasami innych uzytkowników aplikacji.

6. Val Gardena – Gröden / Val di Fassa Travel Guide (Android, iOS – Darmowa)

Oficjalne aplikacje poszczególnych dolin w Dolomitach to niezwykle wygodny sposób na podgląd wszystkich informacji niezbędnych do jeszcze bardziej efektywnego spędzenia wakacji zimowych.

Miemal wszystkie oficjalne produkty tego typu regionów dają możliwość korzystania z widoku kamer umieszczonych na stokach, wyszukiwanie aktualnych eventów i newsów. Mozliwość zlokalizowania hoteli i rezydencji w regionie, informacje o otwartych wyciagach, raporty pogodowe, aktualne zdjęcia i filmy z doliny, a także adres i możliwość bezpośredniego kontaktu z Biurem Turystycznych doliny.