Dlaczego warto jechać na narty do Livigno?

Livigno – kurort, który można traktować jak włoską stolicę narciarstwa, choć nikt tego nigdzie nie napisał. Każdego sezonu panuje tam atmosfera nieustannego karnawału. Dużą zaletą tej miejscowości jest jej dosyć niedostępna lokalizacja. Dziś za sprawą tunelu Munt La Schera Livigno turystycznie kwitnie, natomiast przed rokiem 1964 – kiedy tunel otwarto – Livigno było miejscowością zdecydowanie bardziej kameralną.

Jakie atrakcje czekają na narciarzy w Livigno?

Co przede wszystkim kojarzy się z wczasami na nartach w Livigno? Niekoniecznie narty. Celem wielu turystów jest tamtejsza strefa wolnocłowa, która zimą zamienia kurort w rozległą galerię handlową. Najbardziej ekskluzywne marki dla kobiet i elektroniczne zabawki dla mężczyzn dostępne są tam w zdecydowanie niższych cenach. Wyobraźcie sobie co się dzieje, gdy do tak okazyjnych cen dodana jest jeszcze promocja… Jeżeli macie już listę zakupów, to naprawdę polecamy, szczególnie porzed Bożym Narodzeniem.
Co poza tym? Oczywiście stoki. Świetnie przygotowane już na początku grudnia, w porze w której ostatnimi laty trudno o naturalny śnieg. Na start sezonu trasy narciarskie są już starannie przygotowane. Gdy prawdziwy śnieg spadnie zaczyna się szalona zabawa nie tylko na oficjalnych trasach. Amatorzy skituru znajdą tam zbocza niedoknięte przez ani jedną nartę. Z kolei wielbiciele ekstremalnej jazdy na desce i nartach odwiedzają Livigno, dla słynnych snowparków Mottolino i Carosello 3000, wyposażonych w najbardziej okazałe przeszkody i goszczących wiele mistrzostw sportowych w zimowych dyscyplinach.
A wieczorem? To musicie zobaczyć sami. Słowem, w Livigno jest co robić całą dobę.

Hotele w Livigno z dodatkowymi atrakcjami dla narciarzy

Oto pięć hoteli, które koniecznie trzeba rozważyć jadąc na wczasy narciarskie do Livigno, szczególnie w okresie FreeSki. Pomimo nieustannych atrakcji jakie oferuje miasto, warto w końcy odpocząć.


1. Golf Hotel Pare` – Oddalony 50m od stoków, z restauracją, wellness center z basenem i panoramicznym widokiem na góry oraz darmowym internetem.


2. Hotel Touring Livigno – Oddalony 50m od stoków, z wellness center z sauną w postaci leśnej chatki, darmowym Internetem i ulokowany w samym centrum Livigno.


3. Hotel Concordia – Oddalony 100m od stoków, z darmowym Internetem, relaksującym wellness center i doskonałą kuchnią.


4. Hotel Margherita – Oddalony 150m od stoków, z darmowym Internetem, restauracją z cztero daniowym menu oraz bar z bogatym wachlarzem aperitifów.


5. Hotel Primula – Oddalony 100 od stoków, z hotelowym skibusem, bezpłatnym internetem, wellness z sauną, łąźnią turecką i hydromasażami

Kto może liczyć na zniżki?

Najbardziej atrakcyjne oferty wyjazdów do powyższych hoteli obowiązują w corocznych okresach FreeSki, w których cena pobytu uwzględnia skipass na lokalne stoki. FreeSki obowiązuje zawsze na początku i na końcu sezonu narciarskiego, tj. od końca listopada do połowy grudnia oraz na przełomie marca i kwietnia.
Wszyscy, którzy zarezerwują wczasy w tym okresie mogą mieć pewność, że zapłacą mniej.

Gdzie szukać promocji?

Najbardziej korzystne promocje na narciarski pobyt w Livigno zawsze znajdują się na naszych stronach. Obowiązują niemal cały sezon i zawsze stanowią odpowiedź na duże zainteresowanie turystów konkretnymi terminami wyjazdów lub obiektami hotelowymi.