Podczas gdy w zimowe wieczory na narciarskich wczasach będziecie chcieli poczuć jeszcze więcej górskiej, śnieżnej i surowej atmosfery, weźcie ze sobą te filmy. Na pewno wam w tym pomogą…, na różne sposoby.

Frozen (2010 r.) – thriller

Nie chodzi tu o sławną bajkę dla dzieci sprzed dwóch lat. Tym razem to coś o wiele bardziej strasznego. Jeżeli masz choćby minimalne lęki przed jazdą wysoko zawieszonymi wyciągami, to nie oglądaj tego filmu, gdyż twoje obawy mogą się pogłębić. Film jest przestrogą dla wszystkich turystów w kurortach narciarskich, którzy lubią wjeżdżać do góry przed samym zamknięciem wyciągów, w nadziei że zdążą zjechać ten ostatni raz. Podczas seansu polecamy zgasić wszystkie światła i ciepło się ubrać.

Pierwszy film na naszej liście jest straszny aczkolwiek raczej lekki w zrozumieniu. Tym razem surowe skandynawskie kino, które często trudno przeniknąć umysłem bez większego wysiłku. Chcielibyście zobaczyć zejście lawiny na żywo? Obejrzyjcie aby dowiedzieć się do czego może to prowadzić. Ostrzegamy, że jeżeli macie ciche dni ze swoją lepszą połówką, a jesteście właśnie na romantycznym narciarskim wyjeździe i chcecie poprawić sobie humor filmem, to niestety Turystą możecie doprowadzić do lawinowego pogłębienia własnych problemów. Najlepszy wybór dla wymagających miłośników kina. Jak widać filmy ze śniegiem w tle często nie są tak łatwe jak jazda na nartach.

Myślicie, że wiecie już wszystko o jeździe na nartach i snowboardzie?  Obejrzyjcie to widowisko i zrewidujcie swoje mniemania. Ten film pokazuje jak ekstremalne pomysły rodzą się w głowach po założeniu na nogi deski snowboardowej. Większość zwykłych śmiertelników nigdy nawet nie pomyśli o tym, co pokazują inni zwykli śmiertelnicy w scenach tego filmu. Rzeczywiście jest to już bardziej nauka latania niż szlifowanie umiejętności utrzymania równowagi na desce. Zobaczyć warto, ale czy próbować samodzielnie…?

Ekstremiści (2002 r.) – akcja, thiller

Jeżeli w lecie byliście na Bałkanach, a zima jedziecie do Austrii, to koniecznie zabierzcie ze sobą ten film, gdyż łączy oba te wątki. Wyobraźcie sobie najlepsze pościgi samochodowe jakie oglądaliście w kinie, a teraz wyobraźcie sobie że dzieją się na snowboardzie i innych sprzętach do sportów zimowych. Szybkość, akcja i szaleństwo gwarantowane. W skrócie: miłośnicy sportów ekstremalnych odkrywają tajną kryjówkę serbskiego zbrodniarza wojennego. On, rzecz jasna, jest niebezpieczny, a oni uciekają. Miłego seansu.