Val di Fassa to różnobarwne konsorcjum narciarskie leżące pomiędzy Gruppo Sella i Sassolungo. Między miejscowościami Canazei, Pozza di Fassa i Moena rozciągają się urozmaicone trasy narciarskie, najbardziej znane z nich to Marmolada, Sella Ronda i Ciampac. Charakterystyczną cechą Val di Fassa są zapierające dech w piersiach, niepowtarzalne widoki gołych, ogromnych ścian skalnych masywu Gruppo di Sella i Sassolungo, które w promieniach zachodzącego słońca mają fantastyczny czerwony kolor, dzięki budulcowi którym jest dolomit.

A oto 3 miejsca w Val di Fassa, które warto odwiedzić:

Ciampac – Alba di Canazei

Ośrodek narciarski Ciampac wśród narciarzy znany jest z czarnego stoku, który opada bezpośrednio na miasteczko. Jest to też miejsce idealne dla dzieci ze względu na duży i świetnie wyposażony babypark. W okolicy, z tras narciarskich można podziwiać majestatyczne widoki nawet z wysokości ponad 2400 m n.p.m, co czyni z Ciampac miejsce o najwyżej położonych trasach w całej dolinie Val di Fass. Ośrodek ten jest jednocześnie naturalnym punktem widokowym w regionie. Karuzela narciarska w Ciampac jest zawsze w perfekcyjnej kondycji, pięknie nasłoneczniona i w razie potrzeby wyposażona w armatki przygotowane na dośnieżanie.

Marmolada

„Królowa Dolomitów” także bije rekord będąc najwyższym szczytem (3342 m n.p.m.) południowo-wschodnich Alp. Jest niemal bezpośrednią sąsiadką Ciampac. Od północnej strony Marmolada jest lodowcem, na którym panują bardzo dobre warunki narciarskie przez okrągły rok. „Królowa” znana jest z Heli Ski czyli lotu helikopterem na stok. Marmolada, to zdecydowanie jedna z ciekawszych atrakcji turystycznych regionu. Oprócz wspomnianych zalet przyciąga historycznymi trasami z I wojny światowej wyrytymi w skałach oraz bogatym kulinarnym folklorem serwowanym w tradycyjnych górskich chatach.

Sellaronda

Karuzela narciarska wokół masywu Sella bije rekordy popularności. Trasy narciarskie biegnące wokół Sellarondy zgodnie z ruchem wskazówek zegara oraz w kierunku przeciwnym są doskonale obudowane infrastrukturą bogatą w nowoczesne wyciągi. Decydując się na objazd całego masywu przejedziemy przez cztery popularne doliny: Val di Fassę, Val Gardenę, Alta Badię oraz przez Arabbę. W każdej z malowniczych dolin można zrobić przerwę na pizzę i krótkie zwiedzanie. Należy jednak pamiętać, że aby swobodnie przejechać całą karuzelę należy wykupić skipass Dolomitisuperski. Stoki wokół Sellarondy to zazwyczaj średni poziom trudności, których pokonanie wprawionemu narciarzowi zajmie około 2 godzin. Długość całej trasy, to 42 km.