Sestriere

Narciarska Droga Mleczna

Wszystkie hotele w Sestriere

Sestriere

Kompleks narciarski Vialattea (Mleczna Droga) leży w Valle di Susa na granicy francusko-włoskiej i składa się z 8 stacji z Sauze d’Oulx, Oulx, San Sicario, Claviere, Cesany, Pragelato, Sestriere, Montgenevre (na terenie Francji). Mleczna droga to aż 400 km tras bez odpinania nart i tym samym trzeci co do wielkości region narciarski we Włoszech. Oddalona o 25 km od Sestriere, Bardonecchialiczy sobie 100 km tras rozciągających się na wysokości od 1300 do 2800 m n.p.m., na które składają się trzy stacje narciarskie: Colomion, Melezet i Jafferau. Jeden z największych snowparków w Europie, olimpijski half pipe oraz inne atrakcje czynią ją mekką snowboardzistów. Tutaj białe szaleństwo jest na miarę medalu olimpijskiego. Całość daje niewyobrażalną sumę 500 km tras.

Najbardziej znana miejscowość regionu, siedziba Zimowych Igrzysk Olimpijskich Turyn 2006, Sestriere leży na wysokości 2035 m n.p.m., z kolei Bardonecchia była siedzibą olimpijskich zmagań snowboardzistów.

Można poczuć się jak mistrz, m.in. dzięki jeździe na oświetlonym stoku Kandahar (Sestriere) o długości 1523 m. który był areną Pucharu Świata lub olimpijskiemu half pipe (rynna o długości 130 m) w Bardonecchia.

 

Dlaczego Ski Planet?

100% pewności i zaufania

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki, posiadamy znak Rzetelna Firma.

Gwarancja jakości hoteli

Doskonale znamy całą nasz bazę noclegową. Sami ją wybieraliśmy!

Szybka i sprawna obsługa

Zadzwoń lub napisz, przekonasz się, że to nie jest pusty frazes.

Profesjonalny serwis

Naszym klientom zapewniamy 100% opiekę przez cały sezon.

71 725 40 68

Szkoła Narciarska

Z nami to czysta przyjemność

Zobacz więcej

Po nartach

Sestriere nocą budzi się do życia szczególnie weekendami. Lokale, które warto tutaj polecić to: Palace, Pinky, Prestiże Irish Igloo z muzyka na żywo, czy dyskotekę Tabata. Bardonecchia oferuje jeszcze bogatszą ofertę apres ski, w tym m.in. Camarillo Cafè, Colomion da Cipo, Al Crotin, Sitting Bull, czy Garage American Bar.

Wiele atrakcji

Heliski (są to miejsca, gdzie dostać możemy się tylko za pomocą helikoptera). Czekają tam na nas także przejażdżki zaprzęgiem, który ciągnięty jest przez Siberian Husky. Nie możemy także zapomnieć o Pałacu Sportowym w Sestriere oraz Pałacu Kultury – Casa Olimpia Sestriere. Dla osób, które szukają mocniejszych wrażeń czeka basen miejski, rakiety śnieżne, lodowisko (Sestriere), skutery śnieżne, wycieczki z górskimi przewodnikami. Mówiąc o atrakcjach w Sestriere, nie można także zapomnieć o snowtubing (Bardonecchia), nocnych wyprawach ratrakiem (Bardonecchia), torze bobslejowym w Cesana Pariol, winter bike’u (Bardonecchia), Centrum Kulturalnym – Palazzo delle Feste – Bardonecchia oraz oczywiście trasach narciarstwa biegowego.

Trasy i wyciągi

Ośrodki narciarskie

Dla najmłodszych i początkujących narciarzy

Łatwiejsze trasy przede wszystkim w stronę Borgaty (Sestriere), niebieskie i czerwone trasy Claviere idealne do spokojnej jazdy. Narciarski plac zabaw dla dzieci przy Campo Smith w Bardonecchia oraz przedszkole w Villaggio Campo Smith, taśmociągi.

Dla wymagających

Najtrudniejsze zjazdy mają łączną długość aż 101 km.
Trasy zjazdowe wiodą z Col Basset oraz nartostrada 29 z Capanna Mollino w Sauze d’Oulx. Trasa olimpijska ze szczytu Fraitteve (Sestriere), trasy zjazdowe ze szczytu Mont Sises (2.658 m n.p.m), zresztą sam stok Sises, miejsce zmagań w gigancie, jest uznawany za jedną z najtrudniejszych technicznie tras na świecie. Atrakcyjny będzie też zjazd po oświetlonym stoku trasą „Kandahar Slalom”, który ma 1,5 km długości, 370 m różnicy poziomów i nachylenie 43,5%. W Bardonecchia trasy narciarskie zarówno na Campo Smith i Jafferau.

Dla snowboardzistów

Snowpark na terenie Sansicario, snowpark Sportina w Sauze d’Oulx, park snowboardowy o powierzchni 80tys. metrów kwadratowych o nazwie The Vialettea Double Black Park z licznymi przeszkodami dla freestylowców.
Olimpijski half pipe liczne trasy idealne dla snowboardzistów i super snowpark położony na wysokości 2000 m n/p.m. w Bardonecchia. Snowpark składa się z trzech części:
RED PARK (dla średniozaawansowanych i zaawansowanych) BLUE PARK (dla początkujących) BURTON PROGRESSION PARK (dla początkujących i dla dzieci).

Skipassy

W dolinie Sestriere proponujemy Państwu 2 skipassy:

Skipass Vialattea, który obejmuje łącznie 400 km tras i takie regiony jak: Sauze d’Oulx, Oulx, San Sicario, Claviere, Cesany, Pragelato, Sestriere, Montgenevre.

Skipass Bardonecchia, który obejmuje łącznie 100 km tras (Bardonecchia z Jafferau).

Cennik karnetów 6-dniowych w Sestriere

627

Opinie (14 opinii)

★★★★★

★★★★★
5 5 1
“- W regionie tym najbardziej podoba mi się to, że jest tu tak wiele ciekawych atrakcji, dla tych osób, które nie jeżdżą na nartach. Fajne jest też to, iż wieczorami można wyjść i zabawić się do licznych lokali, relaksując się przy dobrej muzyce i znakomitym jedzeniu. Bardzo polecam ten region :).

★★★★★
5 5 1
“Oświetlony stok Kandahar pozwolił nam jak najbardziej skorzystać z bardzo dobrych warunków śniegowych! Polecam!!

★★★★★
5 5 1
“Oświetlony stok to duże urozmaicenie, kiedy na większości stoków dzień się kończył my mogliśmy nadal korzystać z atrakcji Sestriere ;)

★★★★☆
4 5 1
“Snowpark naprawdę imponujący, uwielbiam jazdę na snowboardzie ale jeszcze nigdy nie wiedziałam tak fajnego! ;)

★★★★★
5 5 1
“Oświetlonym stok Kandahar robi naprawdę imponujące wrażenie, wspomnienia jazdy w tym miejscu aż przywołują pozytywne dreszcze!

★★★☆☆
3 5 1
“Zupełnie nie dla mnie region,chociaż można wybrać się na lodowisko itd. to ja jednak wolałbym inne atrakcje dodatkowe.

★★★★★
5 5 1
“Half pipe w Bardonecchia naprawdę świetna!

★★★★☆
4 5 1
“Stoki bardzo ciekawe, szkoda, że po nartach nie ma za bardzo co robić. Wieczorami chciałoby się trochę pobawić jednak nie ma za bardzo gdzie.
Autor
Adres e-mail
Ocena
Treść opinii

13

LAT NA
RYNKU

300

HOTELI WE
WŁOSZECH

180 tys.

ZADOWOLONYCH
KLIENTÓW

ZADZWOŃ

71 725 40 68

FreshMail.pl