Rezerwacja i infolinia

71 725 40 68

Pn-Pt 8:00 - 16:00 · Kontakt

Pinzolo

Praktyczne informacje o Pinzolo - jednej z miejscowości w stacji narciarskiej Val di Sole.

Opis

Miejscowość i gmina we Włoszech, położona w dolinie Val Rendena, w regionie Trydent-Górna Adyga, w prowincji Trydent. Miejscowość jest znana głównie jako ośrodek sportów zimowych. W granicach gminy leży między innymi resort Madonna di Campiglio.

Według danych na rok 2004 gminę zamieszkują 3054 osoby, 44,3 os./km².

Do zabytków wartych zobaczenia należy kościół św. Wergilusza z Trydentu, znany głównie ze średniowiecznych fresków namalowanych przez Simone Baschenis. Przedstawiają one życie świętego, regionu, między innymi wydarzeń na przełęczy Campo Carlo Magno na końcu doliny Val Rendena czy też typowego dla tego okresu sztuki "danze macabre". Pinzolo to jedna z głównych destynacji dla chcących spędzić urlop w Val di Sole.Zdjęcia

  • Pinzolo
  • Pinzolo


Ciekawostki

Od 2006 roku corocznie w Pinzolo odbywa się obóz kondycyjny przed sezonem sportowym dla zawodników turyńskiego Juventusu.


Kilkukrotnie przez miejscowość przebiegała trasa wyścigu kolarskiego Giro d'Italia, ostatnio w 1999 kiedy etap kończący się w niedalekim Madonna di Campiglio wygrał Marco Pantani.


Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!

Pamiętaj!

1. Hotele i rezydencje w naszej ofercie wyselekcjonowaliśmy osobiście. Wszystkie są polecane przez klientów Ski Planet i każdego sezonu dostają najwyższe noty.

2. Oferujemy najniższe ceny z wliczonym skipassem. Proponujemy najlepsze warunki wczasów na nartach i pozostajemy do dyspozycji klientów przez cały ich pobyt we Włoszech.