Ski Planet - nartywlochy.pl Słońce, narty, zabawa ... gwarantowane!

Trasy i wyciągi narciarskie

Ośrodki narciarskie: Plan de Corones

Nartostrady

łatwe

52 km / 49%

średnie

27 km / 26 %

trudne

26 km / 25 %

oświetlone

brak

łącznie

105 km

Wyciągi

kabiny

14 szt.

krzesełka

10 szt.

orczyki

10 szt.

snowparki

1

łącznie

34 szt. / 59 km

Dla najmłodszych i początkujących

Różnorodność narciarskich zjazdów jest ogromna: od płaskich "oślich łączek" dla nowicjuszy, przez zróżnicowane trasy czerwone, po rzeczywiście wymagające, czarne trasy dla prawdziwych ekspertów.

Dla wymagających i snowboardzistów

Ośrodek nie jest bowiem przeznaczony wyłącznie dla miłośników szerokich zboczy i szerokich carvingowych łuków. Dwie trasy z czarnym oznaczeniem powyżej miasteczka Bruneck w maksymalnym stopniu wykorzystują możliwości Kronplatzu, a trasa Herrnegg ma nawet homologację dla zawodów FIS. Trzecia czarna trasa pod szczytem Piz de Plaites nazywa się Erta, co można przetłumaczyć jako „stroma” i - rzeczywiście - jest to jej najlepszy opis. 
Szlaki zjazdowe schodzące w doliny mają od 5 do 6,5 km długości i dzięki sztucznemu naśnieżaniu utrzymane są w świetnym stanie od początku do końca sezonu. 
Nowoczesna i sprawnie działająca sieć wyciągów (14 gondoli, 10 wyciągów krzesełkowych, 10 orczyków) posiada bardzo dużą przepustowość, dzięki czemu praktycznie nigdy nie ma tu kolejek. 
Plan de Corones wchodzi w skład, dysponującej w sumie 1 200 kilometrami tras, olbrzymiej domeny narciarskiej Dolomiti Superski.