Monterosa

Heliski na Monte Rossa

Wszystkie hotele w Monterosa

Monterosa

Konsorcjum Monterosa Ski, na który składają się trzy doliny (Ayas, Gressoney i Alagna) znajduje się w dolinie Valle d’Aosta i stanowi jeden z najwyżej położonych masywów Alpejskich 4633 m n.p.m.Doskonała alternatywa dla znanych kurortów narciarskich, np. Cervinii, ze względu na kameralny charakter, długie, urozmaicone trasy, wspaniałe i wysokogórskie krajobrazy i największy w Alpach obszar narciarski do jazdy poza trasami. Monterosa to aż 180 km połączonych z sobą tras narciarskich na wysokości od 1387 do 2971 m n.p.m.

Ośrodek ceniony ze względu na spektakularne krajobrazy, romantyczne, typowo włoskie miejscowości (Champoluc, Gressoney Saint Jean, Gressoney la Trinitè i Alagna), ciekawe i trudno dostępne trasy.

Dlaczego Ski Planet?

100% pewności i zaufania

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki, posiadamy znak Rzetelna Firma.

Gwarancja jakości hoteli

Doskonale znamy całą nasz bazę noclegową. Sami ją wybieraliśmy!

Szybka i sprawna obsługa

Zadzwoń lub napisz, przekonasz się, że to nie jest pusty frazes.

Profesjonalny serwis

Naszym klientom zapewniamy 100% opiekę przez cały sezon.

71 725 40 68

Mapa doliny i obiekty

Po nartach

Jedno z najlepszych miejsc do uprawiania heliski na świecie.
Dużą dawkę adrenaliny zapewniają wyprawy helikopterem po polach lodowcowych lub transport na stoki Monte Rossa, z możliwością podziwiania najwyżej położonego schroniska Margherita na Punta Gnifetti 4559 m n.p.m., a następnie zjazd o różnicy poziomów liczącej ponad 3 tys. metrów. Basen miejski w Gressoney Saint Jean zapewni odpoczynek po dniu pełnym wrażeń.
Życie nocne należy do spokojnych, warto polecić restaurację La Grange w Gressoney La Trinité oraz lokal Castore Lounge Bar & Restaurant.

Trasy i wyciągi

Ośrodki narciarskie

Dla najmłodszych i początkujących narciarzy

Trasy przystosowane dla najmłodszych i osób stawiających pierwsze kroki na nartach, dzięki wyciągom taśmowym. Ponadto dwa snowparki dla dzieci, jeden w przy wyciągach Weissmatten, drugi w Stafal, szkółka narciarska (w Gressoney La Trinite` i Gressoney Saint Jean), śnieżne parki zabaw dla dzieci (w Antagnod, Champoluc, Staffal, Edelboden)

Dla wymagających

Duże przewyższenia tras (niekiedy trzeba pokonać 2000 m), legendarne stoki Weissmatte oraz czarne trasy (w Gressoney La Trinite` trasa Nera, Jolanda 1, Moos, w Gressoney Saint Jean trasa David Variante 2 i David Slalom Speciale, w Alagna trasa Balma) są doskonałe dla doświadczonych narciarzy. Dodatkowo, świetne warunki do jazdy w puchu śnieżnym i poza trasami

Dla snowboardzistów

Dla miłośników freestylu, akrobacji i adrenaliny – Snowpark del Gabiet oraz Boardercross przy Pistone Betta.

Skipassy

W dolinie Monterosa proponujemy Państwu skipass Monterosa Ski Area, który obejmuje łącznie 180 kmtras i takie regiony jak: Champoluc-Frachey, Gressoney-La-Trinité and Alagna, Antagnod, Brusson (Estoul-Palasinaz), Gressoney-Saint-Jean (Weissmatten) i Champorcher.

Kamery

682

Opinie (0 opinia)

☆☆☆☆☆
Autor
Adres e-mail
Ocena
Treść opinii

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i uzyskaj dostęp do najlepszych ofert

FreshMail.pl

FreshMail.pl