Rezerwacja i infolinia

71 725 40 68

Pn-Pt 8:00 - 16:00 · Kontakt

Stacja narciarska Kronplatz

Maksimum narciarskich wrażeń

Kronplatz to jedna z gór najbardziej obleganych przez narciarzy w regionie Południowego Tyrolu. U podnóża znajduje się kilkanaście ośrodków wypoczynkowych, z których najpiękniejszy i najpopularniejszy jest Bruneck. Kronplatz zapewnia doskonałe warunki do narciarstwa zjazdowego oraz biegowego. Stoki gwarantują prawdziwie ekscytujące przeżycia na takich trasach jak Herrnegg czy Erta, ale też dogodne warunki do nauki jazdy. Na narty biegowe najlepsza jest malownicza trasa, rozciągająca się wzdłuż doliny Val Pusteria. Góra Plan de Corones zapewnia 119 km tras zjazdowych, 203 km tras biegowych, 32 wyciągi i doskonałe warunki na snowboard. Ponadto w regionie można korzystać z wielu atrakcji apres ski bądź podziwiać zabytki historyczne w centrum Brunico.

Kronplatz (Plan de Corones) w Tyrolu Południowym to najwyższej klasy teren narciarski na stokach góry o tej właśnie nazwie. W leżącej u stóp Kronplatzu dolinie Val Pusteria (Pustertal) znajduje się trzynaście miejscowości wypoczynkowych, spośród których największa to średniowieczne miasteczko Brunico (Bruneck). Góra Plan de Corones (2 275 m n.p.m.) gwarantuje wspaniałe warunki do uprawiania narciarstwa. Jej kopulasty wierzchołek jest całkowicie bezdrzewny, dzięki czemu trasy są szerokie i wspaniale nasłonecznione, a ze stoków roztaczają się malownicze widoki na Alpy Zillertalskie i Dolomity.

Po nartach

Rejon Kronplatzu oferuje wspaniałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego (200 km tras). Najbardziej ceniony przez biegaczy jest szlak biegnący doliną Val Pusteria. Co roku, w styczniu, odbywa się tu narciarski maraton, natomiast w lutym - słynne zawody w Valle di Casies. 
Bardzo rozległa jest również sieć szlaków do zimowej turystyki pieszej. Region oferuje ponadto świetnie przygotowane tory saneczkowe, lodowiska, baseny, hale tenisowe, możliwość przejażdżek saniami i jazdy konnej. 
Oferta rozrywek Apres-Ski jest bardzo bogata. Zaszaleć można w Valdaorze, S.Vigilio czy Chienes. Dla zmęczonych gwarem i hałasem atrakcją okaże się z pewnością historyczne centrum Brunico. Wielbiciele zakupów w zasadzie w każdej z kilkunastu miejscowości regionu znajdą zarówno ekskluzywne sklepy znanych projektantów mody, jak i niewielkie sklepiki z wyrobami miejscowego rękodzieła.

 

 

Trasy i wyciągi

Kronplatz - Plan de Corones

Kronplatz - Plan de Corones

Kronplatz - Plan de Corones

Kronplatz - Plan de Corones

Nartostrady

 • łatwe 53 km / 49%
 • średnie 41 km / 26 %
 • trudne 25 km / 25 %
 • oświetlone 3,4 km
 • łącznie 119 km

Wyciągi

 • kabiny 21 szt.
 • krzesełka 5 szt.
 • orczyki 6 szt.
 • snowparki 1
 • łącznie 32 szt. / 59 km

Dla najmłodszych i początkujących

Różnorodność narciarskich zjazdów jest ogromna: od płaskich "oślich łączek" dla nowicjuszy, przez zróżnicowane trasy czerwone, po rzeczywiście wymagające, czarne trasy dla prawdziwych ekspertów.

Dla wymagających i snowboardzistów

Ośrodek nie jest bowiem przeznaczony wyłącznie dla miłośników szerokich zboczy i szerokich carvingowych łuków. Dwie trasy z czarnym oznaczeniem powyżej miasteczka Bruneck w maksymalnym stopniu wykorzystują możliwości Kronplatzu, a trasa Herrnegg ma nawet homologację dla zawodów FIS. Trzecia czarna trasa pod szczytem Piz de Plaites nazywa się Erta, co można przetłumaczyć jako „stroma” i - rzeczywiście - jest to jej najlepszy opis. 
Szlaki zjazdowe schodzące w doliny mają od 5 do 6,5 km długości i dzięki sztucznemu naśnieżaniu utrzymane są w świetnym stanie od początku do końca sezonu. 
Nowoczesna i sprawnie działająca sieć wyciągów (14 gondoli, 10 wyciągów krzesełkowych, 10 orczyków) posiada bardzo dużą przepustowość, dzięki czemu praktycznie nigdy nie ma tu kolejek. 
Plan de Corones wchodzi w skład, dysponującej w sumie 1 200 kilometrami tras, olbrzymiej domeny narciarskiej Dolomiti Superski.

Skipassy

W dolinie Kronplatz macie Państwo do wyboru 2 skipassy:

Skipass Kronplatz, który obejmuje łącznie 119 km tras i takie regiony jak: Bruneck, Olang i S.Vigilio.

Skipass Dolomiti SuperSki, który obejmuje łącznie 1200 km tras i takie regiony jak: Cortina d'Ampezzo, Kronplatz, Alta Badia, Val Gardena, Alpe di Siusi, Val di Fassa, Carezza, Arabba, Marmolada, 3 Cime, Val di Fiemme, Obereggen, San Martino di Castrozza/ Passo Rolle, Alpe Lusia/San Pellegrino, Civetta i Valle Isarco.

Zdjęcia

 • Kronplatz
 • Kronplatz
 • Kronplatz
 • Kronplatz
 • Kronplatz
 • Kronplatz
 • Kronplatz
 • Kronplatz

Ceny karnetów

Cennik karnetów Kronplatz

Mapa ośrodków narciarskich

 • Ośrodki narciarskie:
 • Kronplatz

Kamery internetowe

Opinie

Opinie

Nikt jeszcze nie napisał żadnej opini.
Śmiało, napisz, co myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj Opinię

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!

Pamiętaj!

1. Hotele i rezydencje w naszej ofercie wyselekcjonowaliśmy osobiście. Wszystkie są polecane przez klientów Ski Planet i każdego sezonu dostają najwyższe noty.

2. Oferujemy najniższe ceny z wliczonym skipassem. Proponujemy najlepsze warunki wczasów na nartach i pozostajemy do dyspozycji klientów przez cały ich pobyt we Włoszech.