Bormio

Narty i Źródła Termalne

Wszystkie hotele w Bormio

Bormio

Bormio to popularna stacja narciarska położona we Włoszech w regionie Lombardii. Tereny narciarskie są rozprzestrzenione wokół góry Cima Bianca, zaś z jej szczytu rozchodzą się malownicze trasy. Najpopularniejszą jest trasa „Stelvio”, gdzie każdego roku odbywają się zawody Pucharu Świata w biegu zjazdowym mężczyzn. Region Bormio oferuje dogodne warunki dla wielbicieli freeried’u, jak też dla dzieci i osób początkujących. Wokół miasteczka położone są także długie trasy na narty biegowe. Poza doskonałą infrastrukturą turystyczną Bormio oferuje także doskonałe warunki wypoczynkowe. W pobliżu miejscowości znajduje się aż dziewięć źródeł geotermalnych, z których można skorzystać w pobliskich termach. Kurort zapewnia także liczne atrakcje apres ski oraz możliwość bliskiego kontraktu z historią starożytnych Rzymian.
Poza Bormio, w skład Alta Valtellina wchodzą trzy inne ośrodki, takie, jak: Livigno, Santa Caterina Valfurva i San Colombano, które łącznie stanowią 230 km tras (ponad 60 wyciągów) połączonych skibussem. Ośrodek Bormio z Santa Caterina i San Colombano oferuje 115 km tras.

Najsłynniejsza jest Pista Stelvio, gdzie dwukrotnie odbywały się Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim, czy Cima Bianca w Bormio, która ma ok. 10 km długości, a różnica poziomów 1780 m.

Dlaczego Ski Planet?

100% pewności i zaufania

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki, posiadamy znak Rzetelna Firma.

Gwarancja jakości hoteli

Doskonale znamy całą nasz bazę noclegową. Sami ją wybieraliśmy!

Szybka i sprawna obsługa

Zadzwoń lub napisz, przekonasz się, że to nie jest pusty frazes.

Profesjonalny serwis

Naszym klientom zapewniamy 100% opiekę przez cały sezon.

71 725 40 68

Po nartach

Centrum termalne Terme di Bormio, które oferuje lecznicze kąpieli w wodzie z gorących źródeł, ponadto: lodowisko, basen.
Życie nocne skupia się w licznych barach i dyskotekach (np. Blunote, Bar Skianta, Sunrise, Zeta, Clem) , a wielbicieli zakupów zadowoli Via Roma, gdzie po udanym shoppingu będą mogli odpocząć w jednej z licznych kawierenek lub restauracji. Warto odwiedzić pobliską miejscowość – Livigno, znaną ze strefy wolnocłowej.

 

W trosce o Państwa spokojne i beztroskie wakacje oraz o sprawny i bezproblemowy dojazd do celu chcielibyśmy poinformować o kilku ważnych kwestiach związanych z podróżą do i z Bormio przez Livigno. Do tej stacji narciarskiej dociera się poprzez tunel Munt La Schera, w którym obowiązuje ruch jednokierunkowy – wahadłowy (przepuszczane są na przemian samochody wjeżdżające do i wyjeżdżające z Livigno). W soboty tunel jest otwarty zgodnie z następującym rozkładem: 00:00 – 05:00 ruch wahadłowy 05:00 – 11:00 tylko dla wyjeżdżających z Livigno 11:00 – 19:00 tylko dla wjeżdżających do Livigno 19:00 – 00:00 ponownie ruch wahadłowy Pozostałe dni: 24h ruch wahadłowy Opłaty za przejazd tunelem TYLKO w euro lub frankach szwajcarskich gotówką lub kartą kredytową (nie płatniczą). Obowiązkowo należy okazać ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Samochód
do 9 pasażerów i bez przyczepy (bilet w dwie strony): 42 euro lub 45 CHF – w sobotę i 35 euro lub 38 CHF w pozostałe dni. Taryfa nocna od godziny 20:00 do 08:00: 44 euro lub 48 CHF – w sobotę i 37 euro lub 40 CHF w pozostałe dni. W przypadku posiadania
innego środka transportu prosimy o kontakt z naszym biurem w celu podania obowiązującej dla niego taryfy. Dane techniczne tunelu: dłg. 3,5 km, wysokość max.: 3,60 m, szerokość max.: 2,50 m Dodatkowo na ten wyjazd należy zaopatrzyć się obowiązkowo w łańcuchy, gdyż, w razie kontroli, ich brak na pokładzie spowoduje uniemożliwienie kontynuowania podróży.

Trasy i wyciągi

Ośrodki narciarskie

Dla najmłodszych i początkujących

Szkoła narciarska Anzi z atrakcjami dla dzieci, dwa parki śnieżne dla dzieci – Gormiti Park i park przy wyciągu Stelvio. Dla początkujących odpowiednie będą trasy w Isolaccia.

Dla wymagających

Trasy w Santa Caterina oraz oświetlona trasa Ogni Vernerdì. Dla sprawgnionych mocnych wrażeń – jest długa na 1,4 km czarna trasa „Betulle”.
Ponadto, doskonałe warunki na freeride, na obszarach Ortler i Cevedale.

Dla snowboardzistów

Hang Five Snowboard Club na stoku Cima Blanca na wysokości stacji kolejki Bormio 2000 (halfpipe 80 metrów, tables, jumps, rails, hips, slides).

Skipassy

W dolinie Bormio macie Państwo do wyboru 2 skipassy:

Skipass Bormio, który obejmuje łącznie 115 km tras i takie regiony jak: Bormio, Santa Caterina Valfurva, Isolacia i San Colombano.

Skipass Alta Valtellina, który obejmuje łącznie 230 km tras i takie regiony jak: Livigno, Santa Caterina Valfurva, Isolacia i San Colombano.

593

Opinie (0 opinia)

☆☆☆☆☆
Autor
Adres e-mail
Ocena
Treść opinii

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i uzyskaj dostęp do najlepszych ofert

FreshMail.pl

FreshMail.pl